"Grupa konsekwentnie koncentruje się na działalności integratorskiej i utrzymaniowej, co pozwala na maksymalne wykorzystanie jej kluczowych kompetencji i osiągnięcie lepszych wyników finansowych w przyszłości" - czytamy w komunikacie.

"Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, skupiamy nasze działania wokół kompetencji integratorskich. Efektem tego są nowe zamówienia i zaawansowane negocjacje z kolejnymi podmiotami. W pierwszych dniach czerwca uzyskaliśmy dwie pozytywne informacje nt. wyboru naszych ofert" - powiedział prezes Bolesław Zając, cytowany w komunikacie.

7 czerwca Verbicom otrzymał informację o wyborze oferty jako najkorzystniejszej w postępowaniu o udzielenie zamówienia na rozbudowę stacjonarnego systemu łączności dyspozytorskiej, prowadzonym przez Enea Operator. Wartość oferty wynosi 1,7 mln zł netto, podano również.

"Natomiast 8 czerwca spółka otrzymała zamówienie od MAN Bus Sp. z o.o., będącej częścią Grupy Volkswagen, dotyczące dostawy urządzeń teleinformatycznych i wdrożenia systemu zunifikowanej komunikacji korporacyjnej opartej na technologii VoIP. Wartość zamówienia przekracza kwotę 750 tys. zł" - wskazano także.

"Efekty finansowe obu kontraktów będą widoczne w wynikach Grupy za III i IV kwartał br. Obecny rok będzie dla nas kluczowy, ze względu na rozwój działalności integratorskiej, co powinno pozytywnie wpłynąć na osiągane wyniki finansowe" - dodał Zając.

Efekt koncentracji na bardziej dochodowej działalności integratorskiej było widać już w wynikach za I kwartał 2016 r. oraz za 2015 r., w którym pomimo spadku przychodów o 20% do 45,6 mln zł, Grupa osiągnęła 3,4 mln zł zysku netto – co było wynikiem o 73% lepszym r/r, podsumowano w informacji.

Grupa Verbicom to integrator systemów, dostawca rozwiązań teleinformatycznych i dystrybutor specjalistycznego sprzętu IT, notowany na rynku NewConnect.

(ISBnews)