Haitong Bank podniósł wycenę Echo do 7,71 zł, nadal rekomenduje 'neutralnie'Warszawa, 10.06.2016 (ISBnews) - Analitycy Haitong Banku podnieśli cenę docelową Echo Investment o 14% do 7,71 zł, utrzymując jednocześnie rekomendację "neutralnie", wynika z raportu datowanego na 9 czerwca.

W piątek ok. godz. 9:30 za akcję płacono 7,9 zł.

"Wzrost wyceny spowodowało kilka czynników. Po pierwsze, zbycie aktywów pracujących Echo na rzecz Redefine po cenie przekraczającej pierwotną wycenę Haitong o około 16%. Ponadto, zmiany wprowadzone do harmonogramu realizacji projektów spółki, a także wypłata dywidendy w wysokości 1,43 zł na akcję. Niemniej jednak, ostatni skok ceny Echo Investment (wzrost o 43% w ciągu ostatnich 4 miesięcy, 39% powyżej indeksu mWIG40) oznacza 4-proc. potencjał spadkowy. Echo niedawno zakończyło zbycie 75% udziałów w swojej jednostce EPP (która jest właścicielem niemal wszystkich pracujących aktywów komercyjnych tej firmy) na rzecz Redefine Properties. Przy założeniu 60-proc. współczynnika LTV w portfelu sprzedanych aktywów, Haitong szacuje, że wolne środki pieniężne uwolnione w ramach tej transakcji wyniosą ok. 1,56 mld zł (po korekcie o 25% udziałów Echo w EPP). Podczas gdy poziom gotówki spółki na koniec I kw. 2016 wynosił prawie 0,5 mld zł. Dlatego analitycy oczekują, że Echo będzie posiadało wystarczające środki pieniężne, aby pozwolić sobie na wypłatę kolejnej dywidendy, w wysokości 1,57 mld zł (głosowanie w tej sprawie odbędzie się na WZA 28 czerwca), jednocześnie kontynuując realizację swojego harmonogramu projektów inwestycyjnych" - czytamy w komunikacie.

Analitycy podkreślają jednak, że według ich przewidywań w latach 2016-2018 wartość aktywów netto Echo będzie rosnąć w zaledwie umiarkowanym tempie CAGR 5,6%. Co więcej, aktualnie oczekują, że czysty zysk EBIT i zysk netto spółki będą spadać w okresie 2016-2017, zaś na ścieżkę wzrostu wrócą dopiero w 2018 (zakładając, że nie dojdzie sprzedaży kolejnych nieruchomości komercyjnych spółki).

(ISBnews)