statystyki

Banki płaciły na BFG, teraz stracą miejsca w jego radzie

13 czerwca 2016, 07:30 | Aktualizacja: 14.06.2016, 15:23
Depozyty w bankach

Depozyty w bankachźródło: Dziennik Gazeta Prawna

W trakcie prac nad nową ustawą senatorowie chcieli zlikwidować roszczenie funduszu wobec Krajowej SKOK na prawie 270 mln zł długu, ale ostatecznie się na to nie zdecydowali.

Na ubiegłotygodniowym posiedzeniu Senat zaproponował zmiany do rządowej ustawy o BFG. Przepisy na nowo regulują funkcjonowanie instytucji gwarantującej depozyty klientów działających w Polsce banków. Kwota gwarantowana się nie zmieni – nadal będzie wynosić równowartość 100 tys. euro. Pojawią się jednak nowości – ustawa przewiduje m.in. wdrożenie opracowanych przez UE regulacji dotyczących tzw. uporządkowanej likwidacji banków, które popadły w tarapaty (więcej w ramce).


Pozostało jeszcze 89% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (2)

  • silesius(2016-06-16 18:23) Zgłoś naruszenie 10

    A co ten ****** Bierecki jeszcze tam działa??? W normalnym kraju powinien mieć dożywocie, a nie być szanowanym senatorem ! PiS to sitwa większa niż SLD i PO razem wzięte.

    Odpowiedz
  • jacezar(2016-06-16 08:51) Zgłoś naruszenie 10

    Po prostu rząd chce położyć łapę na kasie w BFG i zrobić z tego pseudopodatek zasilający budżet. Za parę tygodni dowiemy się, że to państwo ma chronić depozyty i BFG powinno być częścią worka ministra finansów ^^. Duda to w nocy podpisze i zamiast funduszu mamy kolejny podatek (klienci banków płacą na to w usługach)

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze