"Najnowsza produkcja krakowskiego developera była również elementem prezentacji firmy Microsoft. Amerykański gigant zapowiedział wydanie tytułu na konsole Xbox One" - czytamy w komunikacie.

W marcu spółka, bez wskazywania platform wydawniczych, ogłosiła premierę gry na II połowę 2016 roku. Wcześniej, w lutym tego roku, Bloober Te-am prezentował tytuł za zamkniętymi drzwiami na konferencji branżowej DICE w Las Vegas, podano także.

"Z pokazem grywalnej wersji gry >observer_ czekaliśmy na dobry moment marketingowy. Pierwsze recenzje fragmentów gry, które przedstawiliśmy są niezwykle entuzjastyczne. Nic więc dziwnego, że dostrzegł to również Microsoft, zapowiadając wydanie >observera_ na konsole Xbox One" - powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Tegoroczna edycja E3 Expo trwa od 14 do 16 czerwca. Jest to największa międzynarodowa wystawa gier komputerowych odbywająca się w Los Angeles. Dni otwarte dla wszystkich zwiedzających poprzedzają zamknięte pokazy dla wydawców, ekspertów branżowych i dziennikarzy, podano także.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od czerwca 2011 r.

(ISBnews)