Przedsiębiorca, to kto?
Wspieramy młodych naukowców i przedsiębiorców działających w branży technologicznej, mamy programy dla osób, które mają pomysły oparte na nauce lub pasji, albo obu tych rzeczach na raz i są w stanie zbudować na tej podstawie firmę, która cechuje się wysokimi możliwościami rozwoju. Nie zajmujemy się natomiast pomysłami opartymi na stylu życia, albo takimi, które działają lokalnie.

Mam pomysł, mały zespół i chcę zbudować firmę technologiczną z prawdziwego zdarzenia. Jak możecie mi pomóc?
Najpierw musisz się zapisać na trening online i/lub zakwalifikować się do programu akceleracyjnego. Podczas kursu online, dostępnego za pośrednictwem specjalnej platformy (edX) trenerzy nauczą cię metodyki jak stworzyć wysokiej klasy przedsiębiorstwo technologiczne. Przedsiębiorca może zapoznać się z rozmaitymi materiałami, ale także skonsultować się z lokalnym liderem. Kursy te są całkowicie darmowe, natomiast otrzymanie certyfikatu wiąże się z kosztami. Natomiast podczas programu akceleracyjnego trenuje się te teoretyczne umiejętności w praktyce.

Czy polscy przedsiębiorcy są innowacyjni?
Rynek jest duży, jesteście wspaniale wyedukowani, chcecie się uczyć jeszcze więcej i to jest bardzo ekscytujące. Oferujemy w Polsce warsztaty, na których weryfikuje się pomysł biznesowy w oparciu o metodę prof. Billa Auleta, „24 kroków do budowy startupu”. Szkolenie to cieszy się wśród polskich firm ogromnym powodzeniem. Jest to typowy program akceleracji, który ma na celu wsparcie startupów w ich dążeniach do stworzenia globalnego, odnoszącego sukcesy przedsiębiorstwa.

Czy mamy szansę zbudować globalne firmy?
Jeśli budujesz firmę technologiczną musisz myśleć o niej globalnie i wierzyć, że to, co zaplanowałeś się uda. Właśnie tym zajmujemy się na naszych szkoleniach. Uczymy jak stworzyć firmę, która ma potencjał, by stać się globalną marką.

Każdy może być przedsiębiorcą po waszym kursie?
Oczywiście, każdy może spróbować. Przedsiębiorcy z Polski mają wspaniałe pomysły i bardzo dużo zapału do pracy i kreatywnych działań. Nikt się jednak nie rodzi przedsiębiorcą. Nie ma czegoś takiego jak „gen przedsiębiorczości”. Tego po prostu trzeba się nauczyć.

Jakie cechy powinna mieć osoba, która chce zostać przedsiębiorcą?
Tego właśnie uczymy na naszych kursach. Przede wszystkim chodzi o to, by mieć odwagę, nie bać się porażki. Trzeba też wierzyć, że porażka nie jest porażką, a kolejnym krokiem do osiągnięcia sukcesu. Właśnie takiej odwagi uczymy. Fundusze venture z USA są bardziej chętne do inwestycji jeśli jakiś przedsiębiorca już popełnił kiedyś błędy. Poza tym trzeba mieć zgrany zespół ponieważ biznes to nie jest praca samodzielna, a zespołowa. Praca w zespole wyklucza sytuację, w której prezes jest przekonany, że wszystko robi najlepiej i nie są mu do tego potrzebni współpracownicy. Podczas kursów sprawdzamy też jakie masz wady i zalety i w czym możesz wesprzeć firmę. Na tej podstawie, dostarczamy kandydatom wskazówki szyte na miarę ich potrzeb.