"Dzisiaj Fed prawdopodobnie nie zmieni stóp procentowych, więc rynki mogą jutro nieco odreagować. Poza tym rynek pozostaje w oczekiwaniu na czwartkowe referendum" - powiedział PAP Bartczak.

"O wyniku głosowania może przesądzić weekend w Wielkiej Brytanii, bo będzie się wiązał z bardzo dużą dozą informacji i analiz, chociażby w brytyjskiej telewizji. Jeśli wtedy zwolennicy pozostania w UE nie zyskają, to będziemy się zbliżali do Brexitu" - dodał.

Zdaniem maklera, WIG 20 jeszcze przed referendum może zejść poniżej 1.750 pkt.

"Na razie bronimy wsparcia z początku czerwca w okolicach 1.750 pkt., ale napływ negatywnych informacji z Wielkiej Brytanii w połączeniu z wygasającymi kontraktami w piątek może sprowadzić WIG 20 poniżej tego poziomu" - powiedział.

Na początku sesji WIG 20 wzrósł do okolic 1.770 pkt. i oscylował wokół tego poziomu przez cały dzień. Na zamknięciu sesji indeks blue chipów zyskał 0,58 proc. do 1.772,91 pkt.

Nieco gorzej wypadły pozostałe indeksy - WIG zyskał 0,42 proc., mWIG 40 spadł o 0,12 proc., a sWIG 80 wzrósł o 0,21 proc. Obroty na rynku wyniosły ok. 535 mln zł.