"Sądzę, że (ewentualne wyjście Wielkiej Brytanii z UE - PAP) nie dotyczy w sposób bezpośredni Skarbu Państwa i nadzorowanych podmiotów. Ze spotkań, które odbywam regularnie z prezesami, z zarządami spółek Skarbu Państwa nie wynika tego typu zagrożenie. Nie sygnalizowano tego typu zagrożeń" - zaznaczył minister skarbu, odpowiadając na pytanie dziennikarzy, o ewentualne skutki Brexitu dla spółek Skarbu Państwa.

"Oczywiście zawsze może się to odbić na ogólnej sytuacji gospodarczej w Unii Europejskiej, a zatem w jakiś sposób będzie rzutowało też na nasze podmioty gospodarcze. Ale takiego bezpośredniego uderzenia w nasze interesy ekonomiczne naszych spółek nie widzę" - ocenił szef MSP.

23 czerwca br. Brytyjczycy będą głosować w referendum w sprawie ewentualnego dalszego członkostwa swego kraju w Unii Europejskiej. Ostatnie sondaże wskazują, że szala zwycięstwa przechyla się na stronę zwolenników Brexitu mimo ostrzeżeń premiera Davida Camerona, Banku Anglii i innych instytucji, że dla gospodarki oznaczałoby to poważne zakłócenia.

>>> Coraz bliżej do referendum ws. Brexitu. Sprawdź, co cię czeka. Pobierz darmowy raport Forsal.pl