statystyki

Łatwiej powiedzieć niż postawić. Obawy przed Brexitem są przesadzone

20 czerwca 2016, 07:16 | Aktualizacja: 20.06.2016, 07:40
Brexit mniej prawdopodobny

Brexit mniej prawdopodobnyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Jeśli opierać się nie na badaniach opinii publicznej, lecz na przewidywaniach popartych zaangażowaniem kapitału, okazuje się, że obawy przed wyjściem Wlk. Brytanii z UE są przesadzone

Reklama

Reklama

Szanse na to, że w czwartkowym referendum obywatele Wielkiej Brytanii zagłosują za wyjściem swojego kraju z Unii Europejskiej, od kilku tygodni systematycznie rosły. Ale prawdopodobieństwo, że Wielka Brytania opuści UE, cały czas jest mniejsze niż że w niej zostanie. Tak wynika nie z sondaży (w tych zwolenników wyjścia z Unii jest ostatnio więcej niż chętnych do pozostania we Wspólnocie), ale z notowań na tzw. rynkach prognostycznych.

W serwisie PredictIt sobotnie „notowania Brexitu” wynosiły 36 centów. Oznacza to, że szanse na wyjście Wlk. Brytanii z UE wyceniano na 36 proc. Najwyższy poziom – z połowy minionego tygodnia – to 47 proc. Na platformie Betfair Predicts szanse na taki wynik referendum wyceniane są jeszcze niżej – na 31 proc. Tu wiadomo również, jakie kwoty zaangażowali uczestnicy. W przypadku zakładu dotyczącego wyniku referendum jest to prawie 50 mln euro. Ponad 1,5 mln wydano na inne kontrakty: np. dotyczące przewidywanej frekwencji, określonego odsetka uprawnionych, którzy zagłosują za pozostaniem lub wyjściem z UE, czy wynikami dla Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.


Pozostało jeszcze 69% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

  • Ignacy(2016-06-21 08:59) Odpowiedz 10

    Nie wyjdą. Sfalszyja jak będzie trzeba. A funt? Idzie na 7zl, bez względu na wynik glosowania. Jak spadnie do 5zl przed glosowaniem to kupujcie tyle funta ile zdołacie udźwignąć.

  • Piotr34(2016-07-02 20:31) Odpowiedz 00

    Wyszli a funt po 5 pln. @Ignacy Sprzedawalem funt i zarobilem.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze