"Sprzedaż najważniejszych olejów Marinol przeznaczonych dla 'morskich odbiorców' od kilku lat systematycznie rośnie. To kilkunastoprocentowe wzrosty w skali roku. Nie ujawniamy tych danych, żeby zbyt wiele nie zdradzić konkurencji. Jak wiadomo, kiedy ktoś zyskuje, ktoś musi tracić, a rynek jest bardzo wymagający i część obecnych na nim firm ucieka się do różnych rozwiązań, żeby tylko utrzymać swoją sprzedaż" - powiedział szef biura sprzedaży hurtowej Lotos Oil Mariusz Zawadzki, cytowany w komunikacie.

"Jedno nie ulega wątpliwości: biorąc pod uwagę już zrealizowane oraz te podpisane kontrakty, w tym roku dostarczymy nie mniej niż w rekordowym 2015 roku" - dodał Zawadzki.

Lotos ma w kraju najsilniejszą pozycję w produkcji i sprzedaży olejów żeglugowych. Ta pozycja cały czas się umacnia. Oleje z rodziny Marinol są stosowane przez 70% polskich przewoźników promowych oraz przez armatorów świadczących usługi holownicze w naszych portach. Marinol jest olejem pierwszego wyboru, jako ekwiwalent dla wyrobów firm globalnych, podano także.

"Rynek olejów smarowych na świecie jest podzielony na dwa kanały sprzedaży. Pierwszy to sprzedaż na podstawie umów dużych ponadnarodowych firm frachtowych z globalnymi dostawcami produktów smarnych, a drugi - sprzedaż na rynkach lokalnych w systemie spotowym. Wielu mniejszych, choć czasami także dużych armatorów, preferuje tę formę nabywania produktów smarnych w poszczególnych portach" - czytamy w komunikacie.

Za pośrednictwem szczecińskiej firmy Proauto, która jest głównym partnerem Lotos Oil na rynku morskim, produkty Lotosu są sprzedawane na statki należące do armatorów m.in. holenderskich, norweskich, szwedzkich, niemieckich, kanadyjskich czy rosyjskich, podano także.

Lotos Oil wchodzi w skład grupy kapitałowej Lotos i zajmuje się produkcją oraz dystrybucją olejów smarnych, bazowych oraz przemysłowych, a także smarów. Od wielu lat firma jest liderem na rynku olejów silnikowych w Polsce.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. W 2015 r. Grupa Lotos odnotowała 22,7 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)