"Naszą intencją jest możliwie najszybsze przeprowadzenie oferty. Chcemy, by – zgodnie z ideą REIT – jak największa grupa polskich inwestorów otrzymała wreszcie możliwość bezpiecznego inwestowania w pełni wynajęte, przynoszące stały dochód duże nieruchomości komercyjne. Polski rynek tego typu aktywów jest jednym z najatrakcyjniejszych w Europie, a jak dotąd zarabiali na nim głównie zagraniczni inwestorzy" - powiedział prezes Radosław Świątkowski, cytowany w komunikacie.

Po zakończeniu IPO, RDP będzie pierwszą publiczną spółką rynku wynajmu nieruchomości, która statutowo wypłaca akcjonariuszom nie mniej niż 90% zysku w postaci dywidend, podkreślono.

W portfelu inwestycyjnym spółki znajdują się obecnie biurowce klasy A w Gdańsku (Alchemia I) oraz Poznaniu (Malta House).

Reino Dywidenda Plus to pierwszy polski REIT działający w formie spółki akcyjnej, spełniający międzynarodowe standardy obowiązujące tego typu strukturę, która pozwala inwestować w duży, stabilny i odporny na dekoniunkturę rynek nieruchomości, nie tylko instytucjom, ale również drobnym inwestorom. Na świecie tego typu struktury działają od lat '60 XX w. Są jednym z najpopularniejszych aktywów wśród funduszy emerytalnych i osób prywatnych, chcących bezpiecznie i długoterminowo pomnażać swój majątek.

(ISBnews)