"Myślimy, że rating na poziomie AAA- jest nie do utrzymania w tych okolicznościach" - powiedział Kraemer.

Dodał, że ewentualna obniżka mogłaby mieć miejsce w najbliższej przyszłości.

W piątek rano trwa liczenie głosów po referendum w Wielkiej Brytanii. Zwolennicy opuszczenia Unii Europejską przez Wielką Brytanię mają przewagę ponad 1 mln głosów. Według prognozy BBC ostateczny wynik referendum wyniesie 52 do 48 proc. dla zwolenników Brexitu.

Moody's: Wyjście z Unii negatywne dla oceny kredytowej Wielkiej Brytanii

Decyzja Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej spowoduje przedłużającą się niepewność, która będzie ciążyła gospodarce i negatywnie wpłynie na ocenę kredytową kraju - ocenia agencja ratingowa Moody's.

Wyjście w Unii zmniejszy napływ inwestycji na Wyspy oraz pogorszy nastroje konsumentów i przedsiębiorców - czytamy w nocie.

Dodano, że poza długiem rządowym wyjście z UE może być negatywne też dla sektora przedsiębiorstw, producentów samochodów, żywności oraz przemysłu, które znajdą się pod presją barier handlowych i zmniejszonego przepływu towarów. Z kolei sektor telekomunikacyjny, linie lotnicze oraz branża farmaceutyczna ucierpią na ryzykach regulacyjnych.

51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w czwartkowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej - wynika z opublikowanych w piątek rano przez komisję wyborczą ostatecznych wyników. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców. Jak sprecyzowała komisja, za Brexitem opowiedziało się ponad 17,4 mln osób, a za pozostaniem w UE - 16,1 mln.

Pracujesz lub masz firmę w Wielkiej Brytanii? Sprawdź, co Cię czeka po Brexicie. Pobierz darmowy raport Forsal.pl