Szałamacha: MF nie zamierza obecnie interweniować na rynku walutowymWarszawa, 28.06.2016 (ISBnews) - Ministerstwo Finansów nie zamierza obecnie interweniować na rynku walutowym, poinformował minister finansów Paweł Szałamacha. Podkreślił, że kurs złotego zaczyna obecnie wracać do poziomów sprzed Brexitu.

"Jak na razie nie będziemy interweniować - nie jest naszym zamiarem interweniować na rynku walutowym. Osłabienie waluty w pierwszych pięciu miesiącach tego roku pozytywnie wpłynęło chociażby na bilans handlowy - to także jest zauważalne" - powiedział Szałamacha w wywiadzie dla Programu 3 Polskiego Radia.

Podkreślił, że sytuacja na rynku walutowym zaczyna się zmieniać po pierwszym wahnięciu z piątku i poniedziałku.

"Poziom kursu wymiany zaczyna wracać do poprzednich poziomów sprzed Brexitu, podobnie jest w kwestii polskich obligacji. Ale, rzecz jasna, jeżeli będziemy postrzegani jako część krajów, w których panuje jakieś ryzyko, to pieniądze uciekną do USA czy do Niemiec. Natomiast inwestorzy będą bardziej patrzyli na nasze wyniki, tj. całego rządu, resortów gospodarczych, Ministerstwa Finansów - a te wyniki na razie dobrze rokują" - wskazał minister.

Szałamacha podtrzymał też, że rząd nie widzi przesłanek, żeby obecnie zmierzać w stronę uczestnictwa w strefie euro.

(ISBnews)