Sandy Jadeja, analityk techniczny i strateg z Core Spreads ostrzega, że problemy, jakie wystąpią na Wall Street, mogą rozlać się także na inne rynki. Wskazuje 3 daty, kiedy mogą wystąpić załamania rynkowe na Wall Street:

1. Pomiędzy 26 a 30 sierpnia 2016 r.
2. 26 września 2016
3. 20 października 2016

“Przed nami interesujący czas. Zmagamy się z wieloma problemami na różnych poziomach, począwszy od ekonomicznej niepewności na rynkach finansowych, łącznie z rynkiem walut i surowców, a skończywszy na rosnących cenach nieruchomości” – mówi w wywiadzie dla BI Jadeja. Sandy Jadeja ma nadzieję, że wykorzystanie tej wiedzy pomoże przygotować się do nadchodzących turbulencji.

Analiza techniczna polega na badaniu wykresów notowań na różnych rynkach w celu odnalezienia i określenia przyszłych wzorców i kierunku podążania cen. Analiza taka nie pozwala na określenie przyczyn danego zjawiska, ale wskazuje, że coś się może wydarzyć.

W 2015 roku Sandy Jadeja ostrzegł 2000 inwestorów podczas przemówienia w Szanghaju przed załamaniem rynkowym, które po 8 tygodniach faktycznie nadeszło.
31 lipca 2015 roku Jadeja zapowiadał w CNBC, że 18 sierpnia wydarzy się coś dużego na rynkach, a inwestorzy powinni być na to przygotowani. Od tego dnia indeks Dow Jones stracił 12,5 proc. w ciągu kolejnych czterech dni.

Później, 28 sierpnia 2015 roku Jadeja ostrzegał, że kolejne załamanie wartości może nastąpić pomiędzy 14 a 17 września 2015. I znów indeks Dow Jones stracił w ciągu 8 dni 5,8 proc. na wartości.

Z kolei w październiku I listopadzie Jadeja informował w telewizji CNBC, że 4 stycznia 2016 rynek będzie świadkiem kolejnych spadków. Wówczas Dow Jones spadł o 11,2 proc. w ciągu 11 dni.

>>> Czytaj też: "FT": Hiszpania zaczyna wychodzić na prostą. Główny nurt pokonał populistów