Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na sierpień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 48,39 USD, po zwyżce 54 centy, czyli 1,1 proc.

Brent w dostawach na sierpień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 37 centów, czyli 0,8 proc., i jest wyceniana po 48,95 USD za baryłkę.

We wtorek niezależny Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że zapasy ropy w USA w ubiegłym tygodniu spadły o 3,86 mln baryłek.

W środę oficjalne dane na tema zapasów paliw poda Departament Energii USA (DoE).

Analitycy spodziewają się spadku zapasów ropy w USA o 2,5 mln baryłek.

"W tym momencie dominującym motorem zmian na rynkach ropy są jeszcze po-Brexitowe wahania" - mówi Ric Spooner, główny analityk CMC Markets w Sydney.

"Nie sądzę jednak, aby sytuacja w Europie znacząco wpłynęła na rynki paliw, gdzie postępuje równoważenie rynku" - dodaje.

We wtorek ropa na NYMEX zdrożała o 1,52 USD do 47,85 USD za baryłkę.

Podczas 2 wcześniejszych sesji surowiec staniał o 7,5 proc. Tak silne spadki notowań ropy wynikały z czwartkowej decyzji Brytyjczyków o wyjściu z Unii Europejskiej. Wybór obywateli Wysp Brytyjskich wywołał szok na globalnych rynkach finansowych i surowcowych.

51,9 proc. Brytyjczyków opowiedziało się w czwartkowym referendum za wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Za pozostaniem w UE zagłosowało 48,1 proc. wyborców.

>>> Czytaj też: OPEC biednieje. Zyski z ropy nurkują, tak źle nie było od 10 lat