"Grupa Marvipol biznesowo dojrzała do tego, by równocześnie dzielić się zyskami oraz skutecznie pomnażać powierzony jej kapitał. Chcemy, by polityka dywidendowa stała się jednym z filarów strategii rozwoju Grupy oraz wzmacniania pozytywnych relacji z akcjonariuszami. Zgodnie z zapowiedziami, w drugiej połowie 2016 r., przed zakończeniem procesu podziału grupy na dwa notowane na głównym rynku GPW jednolite biznesowo spółki: motoryzacyjną i deweloperską, zarząd Marvipol S.A. przyjmie założenia polityki dywidendowej Grupy, które po podziale staną się fundamentem polityk dywidendowych obu spółek. Jako główny akcjonariusz Marvipol S.A. wierzę, że kierunek wyznaczony przez właśnie podjętą decyzję o wypłacie dywidendy będzie kontynuowany" - powiedział Książek, cytowany w komunikacie.

Wczoraj akcjonariusze Marvipolu zdecydowali o przeznaczeniu kwoty 4,57 mln zł na wypłatę dywidendy, co daje 0,11 zł na akcję. Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 12 lipca, podczas gdy dywidenda zostanie wypłacona 26 lipca. Uchwała ws. dywidendy została przyjęta jednogłośnie, głosami akcjonariuszy mniejszościowych. Główny akcjonariusz - Mariusz Książek, inicjator pomysłu wypłaty dywidendy, nie wziął udziału w głosowaniu, oddając decyzję w tej sprawie giełdowym inwestorom, podano również.

Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów, jest też importerem i dystrybutorem samochodów. Marvipol jest notowany na GPW od 2008 r. W 2015 r. spółka miała 694,17 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)