EBOR anulował 10 mln euro kredytu grupy Selena FM na wniosek spółkiWarszawa, 29.06.2016 (ISBnews) - Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) anulował na wniosek Selena FM kredyt o wartości 10 mln euro, którego stroną była Selena FM SA oraz Selena CA LLP, podała Selena FM.

„Kredyt nie został uruchomiony z uwagi na brak spełnienia warunku dotyczącego wymaganej wartości współczynnika obsługi długu i odsetek (DSCR). Wartość anulowanego kredytu wynosi 10,0 mln euro (ok. 44,140 mln zł)" – czytamy w komunikacie.

Jak informuje spółka, kredyt nie został wykorzystany i w związku z tym Selena FM wystąpiła o jego anulowanie.

Selena FM z tytułu anulowania kredytu poniesie koszty w przewidywanej wysokości ok. 60,0 tys. euro (ok. 266,46 tys. zł). Formalne rozwiązanie umowy i zwolnienie zabezpieczeń kredytu nastąpi w terminie późniejszym, podano również.

Ponadto Grupa Selena podała, że opracowuje nowatorskie rozwiązania dla budownictwa, także produkty pozwalające chronić mieszkańców przed niekorzystnym wpływem pola elektrycznego w budynkach.

„Selena FM do problemu elektrosmogu podeszła kilka lat temu. W poszukiwaniu rozwiązania firma zwróciła uwagę na badania dr inż. Stanisława Wosińskiego nadwłaściwościami fizycznymi ceramiki i wody. Dzięki wynalezionej i opatentowanej przez naukowca Ceraqion Technology, zespoły badawcze Seleny stworzyły pierwszy na świecie produkt chemii wykorzystywanej w budownictwie, pozwalający skutecznie zabezpieczać ludzi wewnątrz budynku przed niekorzystnym wpływem pola elektrycznego w zakresie niskich częstotliwości. Innowacyjny, wyprzedzający konkurencję produkt znajdzie zastosowanie w budownictwie nie tylko mieszkalnym, ale również budynkach użyteczności publicznej jak szpitale czy placówki wojskowe" – powiedział prezes Selena FM, jednostki nadrzędnej w Grupie Selena Jarosław Michniuk, cytowany w komunikacie.

Grupa Selena FM to globalny producent i dystrybutor chemii budowlanej. Główne marki to Tytan, Artelit oraz hiszpańska Quilosa. Jest jednym z trzech największych światowych producentów piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi. Zakłady produkcyjne Seleny są zlokalizowane w Polsce, Brazylii, Korei, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii. W 2008 r. spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)