W czwartek ok. 10-ej za akcję Pagedu na GPW płacono 51,89 zł.

Analitycy przewidują, że dobre wyniki Pagedu będą spowodowane następującymi czynnikami: otwarcie nowej fabryki sklejki Mirror (dodatkowa zdolność produkcyjna 50 tys. m3); poprawa wyników spółek portfelowych oraz sprzedaż spółki DTP, którą pomimo odpisu aktualizacyjnego w wysokości 53 mln zł analitycy oceniają pozytywnie.

"Co więcej, w 2016 r. Paged wznowił wypłacanie dywidendy (w 2016 r. wartość dywidendy przypadającej na jedną akcję to 2 zł), co zdaniem Haitong Bank będzie kontynuowane w następnych latach. Z drugiej strony analitycy uważają, że w najbliższych latach rekordowe marże w segmencie sklejki będą ciężkie do utrzymania (analitycy przewidują, że marża EBITDA segmentu skurczy się o 1 pp w 2016 r. i 0,5 pp w 2017 r.)" - czytamy w komunikacie poświęconym rekomendacji.

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, dodatkowo wsparte atrakcyjną wyceną mnożnikową spółki (wg. szacunków analityków wskaźnik 2016E P/E 11.3x na poziomie 17% dyskonta względem spółek porównywalnych) analitycy uważają, że obecna cena akcji stanowi atrakcyjną propozycję inwestycyjną, podsumowano w komunikacie.

(ISBnews)