statystyki

Giełda chce się ożywić

4 lipca 2016, 08:49 | Aktualizacja: 04.07.2016, 08:50
Mniej transakcji, mniejsze dochody

Mniej transakcji, mniejsze dochodyźródło: Dziennik Gazeta Prawna

GPW nie poddaje się w walce o powrót inwestorów do akcji. Specjaliści działania doceniają, ale radzą jej powalczyć o kapitał w innych sektorach rynku kapitałowego

Reklama

Reklama

Rewolucja na NewConnect i stworzenie inwestorom lepszych warunków do realizacji zleceń na głównym rynku akcji – takie projekty zaprezentowała w ubiegłym tygodniu warszawska Giełda Papierów Wartościowych.

– Nowa segmentacja rynku NewConnect to jedna z najważniejszych zmian wprowadzonych w ramach jego reformy, mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa obrotu, poprawę jakości spółek notowanych oraz wzrost zaufania do tego rynku. Wierzę, że wdrożenie nowych zasad segmentacji przyczyni się do zwiększenia transparentności rynku NewConnect oraz pozwoli inwestorom na poszukiwanie nowych możliwości inwestycyjnych – zapowiada Małgorzata Zaleska, która od stycznia kieruje warszawskim parkietem.

Na głównym rynku akcji Giełda zaskoczyła z kolei nowym cennikiem skierowanym do animatorów rynku akcji oraz uczestników programu High Volume Provider (HVP – program dla osób prawnych, które zajmują się głównie inwestowaniem na własny rachunek). Przez niższe stawki transakcyjne promuje się w nim podmioty, które będą rozbudowywały arkusze zleceń kupna i sprzedaży akcji. Wyższe stawki obowiązują za to dla zleceń, których celem jest natychmiastowe zawarcie transakcji uderzających w zlecenie już obecne w arkuszu. GPW deklaruje, że w ten sposób wpisuje się w międzynarodowe trendy w obszarze opłat giełdowych, których celem jest stworzenie jak najlepszych warunków do realizacji zleceń przez inwestorów indywidualnych i instytucje.


Pozostało jeszcze 69% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze