statystyki

Sierant: Felieton bardziej osobisty

4 lipca 2016, 08:50 | Aktualizacja: 04.07.2016, 08:51
Makler obserwuje notowania akcji na warszawskiej giełdzie GPW.

Makler obserwuje notowania akcji na warszawskiej giełdzie GPW.źródło: Bloomberg
autor zdjęcia: John Guillemin

To było tak. Pięć lat temu byłem przewodniczącym rady nadzorczej notowanej na NewConnect spółki e-Kiosk. Mieliśmy do przeprowadzenia trudną operację. Połączenie wrocławskiego e-Kiosku z warszawskimi eGazetami.

W rzeczywistości było to odwrotne przejęcie, a operacji towarzyszyła emisja akcji w trybie prawa poboru. Wszystko szło nie tak. Sąd rejestrowy we Wrocławiu słusznie zasłużył sobie na opinię najtrudniejszego. W spółce, w której zasiadałem w zarządzie, a która miała zostać głównym udziałowcem e-Kiosku, zmienił się właściciel. I jak to w korporacji w okresie zmian, wszyscy bali się wszystkich i wszystkiego.

Szczególnie trudne były chwile, gdy sąd w Warszawie już wyrejestrował eGazety, a sąd we Wrocławiu jeszcze nie zarejestrował podwyższenia kapitału. Sytuacja finansowa obu spółek systematycznie się pogarszała, jak to w nowych technologiach. Bo były one w zawieszeniu między fuzją a niezbędnymi inwestycjami. I dalsza zwłoka zaczynała być niebezpieczna.

Ale się udało. W październiku 2011 r. zarejestrowano wszystkie emisje i powstał gracz numer jeden na rynku prasy elektronicznej. Wówczas jeszcze małym, ale za to bardzo perspektywicznym. Rynek rósł i rośnie, sytuacja powoli zaczęła się poprawiać i teraz e-Kiosk jest przynoszącą dochody spółką.


Pozostało jeszcze 70% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze