PeP chce planuje akwizycję i rozwój sieci terminali do 100 tys. w 3-5 latWarszawa, 07.07.2016 (ISBnews) - Polskie ePłatności (PeP) chcą zwiększyć liczbę terminali płatniczych (POS) do 100 tys. w ciągu 3-5 lat i planują przejęcie sieci terminali, poinformował prezes Janusz Diemko.

"Widzimy potencjał w backoffice Polskich ePłatności, tam jest miejsce na podwojenie biznesu przez akwizycję. Przyglądamy się wszystkim akwizycjom na rynku fizycznym, bo wiemy, że by osiągnąć cel 100 tys. terminali, niewiele musimy robić po stronie naszego backoffice" - powiedział Diemko podczas konferencji prasowej.

Dodał że to, jak szybko spółka osiągnie liczbę 100 tysięcy terminali zależy od tego, czy rozwój nastąpi także poprzez akwizycje, czy tylko przez sprzedaż, a wtedy, w zależności od jej intensywności, może to zająć kilka lat.

"Mamy 3-5 lat na dojście do 100 tys. terminali. Jeżeli będziemy mieli akwizycję i przy akwizycji dojdziemy do podwojenia sił sprzedażowych, to się zbliżymy do 100 tys. w szybciej niż 5 lat" – powiedział.

PeP chce obsługiwać e-commerce i mobilne płatności każdego rodzaju. Spółka jest także zainteresowana rządowymi projektami wdrażania płatności elektronicznych w urzędach oraz ewentualnymi projektami miejskimi.

"My jesteśmy gotowi pomóc w rozwiązaniu i we wdrażaniu" - powiedział Diemko.

Prezes wskazał także, że spółka nie planuje wychodzić na rynki zagraniczne w poszukiwaniu nowych klientów, może natomiast wyjść za granicę w ramach oferowania usług klientom, z którymi ma już umowy.

Podkreślił również, że dzięki inwestycji funduszu Innova Capital spółka ma kapitał na rozwój i partnera zainteresowanego tym rozwojem.

Obecnie PeP posiada 32 tys. terminali POS (6,65% udziału w rynku) w 26,8 tys. punktów sprzedaży (7,57% udziału w rynku).

Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności S.A. działa na polskim rynku od 2010 roku. Firma specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu.

(ISBnews)