statystyki

PZU mocno rozgrywa na korporacyjnym rynku

11 lipca 2016, 07:03 | Aktualizacja: 11.07.2016, 07:24
<span class="autor1">Trudny rynek polis korporacyjnych</span>

Trudny rynek polis korporacyjnychźródło: Dziennik Gazeta Prawna

Państwowy gigant wywołał spore zamieszanie w segmencie ubezpieczeń majątkowych dla firm, zwłaszcza w sektorze spółek z udziałem Skarbu Państwa. To wyzwanie dla branży, która zmaga się już z wojną cenową.

Reklama

Reklama

Jesienią ubiegłego roku PZU dostało zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (PZUW), a już może się pochwalić całkiem pokaźnym portfelem klientów nowego ubezpieczyciela. Obecnie PZUW ma 18 członków, a 30 postępowań jest w toku. Ostatni nabytek to Polska Grupa Energetyczna, która podpisała umowę na kompleksowe ubezpieczenie pięciu elektrowni na okres trzech lat. Firmy nie ujawniają kosztu polisy, ale w unieważnionym niedawno przetargu na ochronę dla elektrowni PGE chciało na ten cel przeznaczyć 100 mln zł. Jedyne konsorcjum, które było gotowe ubezpieczyć wszystkie obiekty, wyceniło usługę na ok. 120 mln zł. Teraz PGE deklaruje, że umowa w PZUW pozwoli na zmniejszenie kosztów ubezpieczenia elektrowni o blisko 10 proc. Niedawno do PZUW przystąpiła też Polska Grupa Górnicza, czyli dawna Kompania Węglowa.

– Poprzez TUW zamierzamy znacząco zwiększyć nasz udział w rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce – zapowiada Michał Krupiński, prezes PZU, dodając, że pozwala on też budować kompetencje firmy w tworzeniu ubezpieczeń dla specyficznych, sektorowych ryzyk.


Pozostało jeszcze 72% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

  • trask(2016-07-19 08:48) Odpowiedz 00

    Brawo brawo brawo, w koncu ssawki z USA musza szukac innych ofiar ...

  • Arco(2016-07-28 09:52) Odpowiedz 00

    Z biciem brawa to bym trochę poczekał, a przy najmniej do momentu wypłaty pierwszych odszkodowań. Mam zasadnicze wątpliwości czy taka koncentracja ryzyka jest bezpieczna. Klucz oczywiście jest w reasekuracji i jej kosztach, ale to temat na osobną rozmowę.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze