"Nasz rynek nadrabia zaległości z kilku ostatnich dni, kiedy indeksy amerykańskie wspinały się na historyczne szczyty. Negatywne informacje - takie jak nocny zamach w Nicei - nie powodują ostatnio panicznych reakcji w Warszawie. W przeciwieństwie do głównych rynków europejskich GPW zalicza dziś udaną sesję" - powiedział PAP Adam Korecki, makler TMS Brokers.

"Myślę, że spadki na zachodzie Europy mogą dziś wynikać nie tylko z samych doniesień z Nicei, ale również z chęci zamknięcia pozycji przed weekendem, kiedy potencjalnie mogą pojawić się informacje o zaostrzeniu ryzyka terrorystycznego" - dodał.

Piątkowe dobre zachowanie GPW na tle innych rynków może być kontynuowane - uważa Korecki.

Giełda warszawska ma szanse na odrobienie strat w stosunku zarówno do rynków wschodzących, jak i rozwiniętych, na których tle prezentowała się ostatnio słabo. W ciągu kilku tygodni możemy na indeksie WIG 20 zobaczyć przebicie 1.800 pkt. Z technicznego punktu widzenia zwróciłbym uwagę na okolice 1.850-1.860 pkt., gdzie istnieje silna strefa oporu.

"Najlepiej zachowującym się indeksem w najbliższych tygodniach może natomiast być mWIG 40" - dodał.

W ocenie Koreckiego piątkowa decyzja agencji Fitch o przeglądzie ratingu Polski nie wpłynie w znaczący sposób na rynek - makler spodziewa się utrzymania w komunikacie status quo.

"Myślę, że żadnych zmian nie będzie" - powiedział.

Indeks WIG 20 zyskał w piątek 0,81 proc. do 1.759,41 pkt. W ciągu tygodnia wskaźnik poszedł w górę o 3,2 proc.