statystyki

Ekspert: Finanse publiczne są jak piramida finansowa

18 lipca 2016, 08:10 | Aktualizacja: 18.07.2016, 08:15
emeryt emerytura senior

emeryt emerytura seniorźródło: ShutterStock

Nie ma znaczenia, gdzie zostanie wyznaczona ustawowa granica przejścia ma emeryturę. I tak będziemy musieli pracować dłużej - mówi w wywiadzie prof. Marek Góra, współautor reformy systemu emerytalnego z 1999 roku, wprowadzonej w czasie rządów Jerzego Buzka. 

Reklama

Reklama

Za niecałe dwa lata znikną z rynku otwarte fundusze emerytalne. Co wtedy zostanie z reformy emerytalnej, którą wprowadzał pan w 1999 r.?


Pozostało jeszcze 96% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Zapoznaj się z regulaminem i kup licencję

Reklama

  • no strings attached(2016-07-19 19:04) Odpowiedz 13

    Przecież podniesienie wieku emerytalnego niczego nie zmieni, bo ludzie w tym wieku nie znajdą zatrudnienia i nie będą mogli wypracowywać składek, za to nie będą mogli brać emerytury, a w efekcie z powodu stresu mogą jej nawet nie doczekać. Ja wiem że to wygodne dla niektórych rozwiązanie, ale problem nadal pozostanie nierozwiązany, tylko skutki trochę inne. Rozwiązaniem byłoby podniesienie wieku emerytalnego z zapewnieniem pracy, wtedy miałoby to jakiś sens.

  • ABC(2016-07-29 10:54) Odpowiedz 00

    Jedynie likwidacja przymusu ubezpieczeń emerytalnych ma sens. Jednocześnie konieczny jest konstytucyjny zakaz dofinansowywania osób, które nie oszczędzały dobrowolnie na emeryturę.

  • vladi(2016-07-29 03:16) Odpowiedz 02

    Ten ,,facio żyje w jakimś "Matryxie" Spec od siedmiu Boleśći . Do Piaskownicy z nim tam jest jego miejsce a nie na forum z nim. Żenada.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze