Transmisje z Brazylii będą rozpoczynały się w telewizji publicznej o godz. 13.15, a kończyły o 6 nad ranem.

"Przygotowaliśmy 800 godzin transmisji i wysyłamy 45-osobową ekipę do Rio de Janeiro. To będzie wielkie narodowe święto sportu oraz wielkie wyzwanie dla telewizji publicznej. Jednak jesteśmy gotowi do tego wyzwania" - powiedział Kurski.

Mecze siatkarzy będą transmitowane w TVP1, a piłkarzy ręcznych w TVP2. Na tych kanałach będzie można obejrzeć "na żywo" każdy start Polaków. Z kolei TVP Sport pokaże występy biało-czerwonych oraz najciekawsze wydarzenia w dyscyplinach drużynowych.

"Jestem pewny, że to będzie wielkie, wspaniałe święto Polaków i że będą to igrzyska wielkich olimpijskich szans. Przedsmak mieliśmy na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Olimpiada w Soczi też przeszła wszelkie oczekiwania, jeżeli chodzi o złote medale. Mamy nadzieję, że w Rio de Janeiro będzie ich jeszcze więcej" - podkreślił Kurski.

Letnie igrzyska w Rio de Janeiro potrwają od 5 do 21 sierpnia. Weźmie w nich udział ponad 10,5 tys. sportowców z 206 krajów. Z kolei między 7 a 18 września brazylijska metropolia będzie gościła 4200 zawodników podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich. (PAP)