"Oczekujemy odzyskania części zyskowności straconej przez podatek w III kwartale i mamy ambicję odzyskania tego w czasie" - powiedział Bras Jorge podczas konferencji.

Według słów zarządu, spodziewany zysk netto w III kwartale na podstawie aktualnej wiedzy "powinien być normalny, bez czegoś szczególnego, nie uwzględniając podatku bankowego". Prezes Millennium zaznaczył ponadto, że należy pamietać że III kw. ub.r. był bardzo dobry.

Szef banku podkreślił zdrowy wzrost biznesu Millennium, w tym bardzo dobre pozyskiwanie klientów aktywnych.

"Wzrost naturalny satysfakcjonuje. Rośnie wartość depozytów i naszego udziału w tym segmencie rynku przy mniejszym koszcie. Chcemy zwiększać kredyty konsumpcyjne - 200 mln zł miesięcznie byłoby idealne. Jest wzrost w leasingu i faktoringu i chcemy dalej rozwijać część korporacyjną" - dodał prezes Millennium.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) - jako pierwszej instytucji finansowej - zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) - największy komercyjny bank w Portugalii.

(ISBnews)