"Zaciągnięcie pierwszego od wielu lat kredytu bankowego to dla nas bardzo ważny moment. Po okresie restrukturyzacji i optymalizacji działalności grupy kapitałowej Wikana zaufała nam potężna instytucja finansowa. To także szansa na tańsze finansowanie działalności operacyjnej w przyszłości" – powiedział prezes zarządu Wikana Robert Pydzik.

Pozyskanie kredytu budowlanego do 9 mln zł oraz do 400 tys. kredytu VAT wpłynie na zmianę struktury finansowania, gdyż w ostatnich latach grupa korzystała z finansowania opartego na obligacjach. Środki zostaną przekazane na sfinansowanie budowy 13 etapu lubelskiego osiedla Miasteczko Wikana.

"Obecnie grupa posiada grunty pozwalające na rozpoczęcie 28 projektów deweloperskich i wybudowanie ok. 1800 lokali oraz 96 tys. mkw. PU. W tym roku grupa może powiększyć swój bank ziemi o kolejne lokalizacje położone przede wszystkim na obszarze Polski południowo-wschodniej" - podano także w komunikacie.

Grupa Wikana to jeden z największych deweloperów działających w południowo-wschodniej Polsce. Od 1997 roku akcje spółki notowane są na warszawskiej giełdzie. W 2015 roku Wikana sprzedała 251 mieszkań.

(ISBnews)