"Ta gotówka na pewno zostanie w najbliższym czasie wykorzystana – na nowe hotele i potencjalne buybacki" – powiedział Szewczykowski podczas konferencji prasowej, odnosząc się do wpływów z emisji obligacji o wartości nominalnej 200 mln zł.

Dodał, że na tym etapie nie jest w stanie określić precyzyjnie celu, ale jest przekonany, że "jest to kwestia kilku małych miesięcy".

Podkreślił, że sytuacja gotówkowa Orbisu jest obecnie bardzo dobra i daje swobodę operacyjną.

"Wierzę, że jest jeszcze dużo miejsca na potencjalne zwiększanie naszego zadłużenia, natomiast teraz ewentualne zwiększenie zadłużenia będzie związane z konkretnymi targetami, które mogłyby się pojawić na naszym radarze, czyli jeśli pojawi się coś interesującego, to wtedy będziemy się zwracać do banków, bądź pomyślimy o wykorzystaniu rynku obligacji, ale na tym etapie nie chcemy niczego takiego deklarować" – dodał wiceprezes.

Orbis podał w ubiegłym tygodniu, że 29 lipca wyemituje 200 tys. zabezpieczonych obligacji serii ORB B 290721 o łącznej wartości nominalnej 200 mln zł.

Hotele grupy Orbis działają pod działają pod markami Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Mercure, ibis, ibis Styles i ibis budget. Na koniec czerwca 2016 roku sieć Grupy składała się ze 114 hoteli, dysponujących około 19,5 tys. pokojów. Większość z nich funkcjonowało w Polsce.

(ISBnews)