"Sealand Logistics staje się ważnym aktywem grupy kapitałowej OT Logistics, bo pozwala nam na budowanie przewagi na rynku spedycji kontenerowej w Polsce i za granicą. Nasza grupa wzmacnia tym samym kompetencje w obszarze, w którym nie mieliśmy dotychczas znaczącej pozycji rynkowej. Przejęcie Sealand Logistics jest wyraźnym sygnałem, że skutecznie wypełniamy założenia naszej strategii zaprezentowanej wiosną 2016 r." - powiedział prezes Zbigniew Nowik, cytowany w komunikacie.

Zgodnie z zawartą umową, zapłata za nabycie 100% udziałów w Sealand Logistics dokonywana jest w trzech transzach. Płatność pierwszej części (30 mln zł) nastąpiła po spełnieniu się warunków zawieszających (zgoda UOKiK na koncentrację, zgoda RN OT Logistics na udzielenie gwarancji zapłaty drugiej i trzeciej części, due diligence Sealand), podano także.

"Zapłata drugiej części rozłożona jest na raty (po 7 mln zł), płatne w latach 2017-2019. Z kolei wypłata trzeciej transzy ma charakter warunkowy i uzależniona jest głównie od realizacji długofalowych celów finansowych Sealand Logistics" - czytamy w komunikacie.

Sealand Logistics działa na rynku spedycji kontenerowej w Polsce i wypracowała w 2015 r. ok. 83 mln zł przychodów, podczas gdy wynik EBITDA wyniósł ponad 6 mln zł, a zysk netto nieco ponad 5 mln zł.

Grupa OT Logistics świadczy usługi transportowe, spedycyjne i logistyczne w Polsce i Europie Środkowej oraz Zachodniej. Spółka zadebiutowała na głównym rynku GPW w lipcu 2013 r. W 2015 r. miała 752 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)