Indeks S&P 500 rośnie o 0,05 proc. Indeks Dow Jones jest na 0,1-proc. plusie.

Ze spółek wchodzących w skład indeksu Dow Jones największy pozytywny wpływ na jego notowania mają Goldman Sachs oraz Apple.

Rośnie kurs Time Warner. Koncern medialny podał przed sesją wyniki, które były lepsze od oczekiwań na poziomie zysku. Poniżej konsensusu były jednak przychody spółki.

Rośnie kurs AIG. Ubezpieczyciel poinformował o wzroście zysku w drugim kwartale o 6,3 proc. Spółka ogłosiła również, iż planuje wprowadzenie programu skupu akcji własnych, którego wartość ma sięgnąć 3 mld dolarów.

Nieduże zmiany notują w środę również giełdy w Europie. Indeks Euro Stoxx rośnie 0,1 proc. Niemiecki DAX jest na 0,2 proc. plusie. Francuski CAC 40 spada o 0,3 proc.

Nad kreską są w środę akcje europejskich banków. Po silnych spadkach na początku tego tygodnia ponad 1 proc. zwyżkował branżowy indeks Euro Stoxx Banks.

Wyraźne wzrosty notowały francuskie banki Societe Generale SA i Credit Agricole. Obie te instytucje zanotowały lepsze od oczekiwań wyniki za drugi kwartał.

Zysk SocGen w drugim kwartale wyniósł 1,46 miliarda euro, a analitycy spodziewali się 1,36 miliarda euro. Credit Agricole w tym czasie zanotował zysk netto na poziomie 1,16 miliarda euro wobec oczekiwanych przez analityków 994 mln euro.

Mocno rósł również holenderski bank ING. Z raportu kwartalnego banku wynika, że jego zysk w drugim kwartale wzrósł ponad trzykrotnie.

W górę szły akcje HSBC. Wprawdzie raport finansowy banku był słabszy od oczekiwań, na plus zaskoczyła jednak informacja o rozpoczęciu przez spółkę buybacku akcji o wartości 2,5 miliarda USD.

Spadał kurs francuskiego ubezpieczyciela AXA. Spółka zanotowała 4 proc. wzrost zysku w pierwszej połowie tego roku w ujęciu rdr. Wynik ten był jednak poniżej oczekiwań rynku.

Na rynku walutowym po osłabieniu się na początku tego tygodnia, część strat odrabia w stosunku do euro dolar. Kurs EUR/USD spada poniżej poziomu 1,12. Nieco lepsze od oczekiwań były dane z rynku pracy z USA. Z raportu ADP wynika, że zatrudnienie w USA w lipcu wzrosło o 179 tys. nowych miejsc pracy.

Na umocnienie dolara wpływ miały również dane na temat aktywności w amerykańskim sektorze usługowym. Wskaźnik ISM wyniósł w lipcu 55,5 pkt.

W oczekiwaniu na posiedzenie banku Anglii w czwartek, osłabiał się brytyjski funt. Rynek przewiduje, że BoE zdecyduje się na luzowanie polityki monetarnej, które może obejmować obniżenie stóp procentowych oraz rozszerzenie skupu obligacji.

Po danych na temat zapasów ropy naftowej w USA rosną ceny ropy naftowej. Z raportu Departamentu Energii USA wynika, że zapasy ropy wzrosły w USA w ubiegłym tygodniu o 1,4 mln baryłkę, jednocześnie o 3,26 mln baryłek spadły zapasy benzyny.

INDEKS ISM AKTYWNOŚCI W USŁUGACH W USA W LIPCU W DÓŁ DO 55,5 PKT.

Wskaźnik aktywności w usługach w USA spadł w lipcu i wyniósł 55,5 pkt. - podał Instytut Zarządzania Podażą (ISM). Analitycy spodziewali się indeksu na poziomie 55,9 pkt. W czerwcu wskaźnik aktywności w usługach w USA wyniósł 56,5 pkt.

WYŻSZY OD OCZEKIWAŃ WZROST LICZBY MIEJSC PRACY W USA W LIPCU - ADP

W firmach w USA przybyło w lipcu 179 tys. miejsc pracy - wynika z raportu prywatnej firmy ADP Employer Services. Analitycy oceniali, że w amerykańskiej gospodarce w lipcu przybyło 170 tys. miejsc pracy. W czerwcu przybyło 176 tys. miejsc pracy - wynika z danych ADP po korekcie, wobec wyniku 172 tys. sprzed korekty.

INDEKS PMI COMPOSITE W USA WYNIÓSŁ W LIPCU 51,8 PKT.

Indeks PMI composite w USA, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lipcu 51,8 pkt. - podano w końcowym wyliczeniu. Miesiąc wcześniej indeks był na poziomie 51,2 pkt.

INDEKS PMI W SEKTORZE USŁUG USA WYNIÓSŁ W LIPCU 51,4 PKT.

Indeks PMI, określający koniunkturę w amerykańskim sektorze usługowym, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lipcu 51,4 pkt. - podano w końcowym wyliczeniu. Analitycy oczekiwali wskaźnika na poziomie 51,0 pkt. W czerwcu indeks wyniósł 51,4 pkt.

SPRZEDAŻ DETALICZNA W EUROLANDZIE W VI BEZ ZMIAN MDM, A RDR +1,6 PROC.

Sprzedaż detaliczna w strefie euro w czerwcu w ujęciu miesiąc do miesiąca pozostała bez zmian, a miesiąc wcześniej wzrosła o 0,4 proc. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż mdm pozostanie bez zmian. Sprzedaż detaliczna rok do roku wzrosła w VI o 1,6 proc., po wzroście w poprzednim miesiącu również o 1,6 proc. Tu spodziewano się wzrostu o 1,8 proc.

Lepszy od oczekiwań okazał się końcowy odczyt indeksu PMI composite ze strefy euro. Wskaźnik wzrósł do 53,2 pkt. z 53,1 pkt. w czerwcu.

INDEKS PMI COMPOSITE W STREFIE EURO W VII WYNIÓSŁ 53,2 PKT.

Indeks PMI composite w strefie euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lipcu 53,2 pkt. wobec 53,1 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca. Wstępnie szacowano wartość indeksu na 52,9 pkt.

INDEKS PMI W USŁUGACH STREFY EURO W VII WYNIÓSŁ 52,9 PKT.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług strefy euro, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lipcu 52,9 pkt. wobec 52,8 pkt. w poprzednim miesiącu - podano końcowe wyliczenia. Wstępnie szacowano wskaźnik na 52,7 pkt.

INDEKS PMI W NIEMCZECH W USŁUGACH W VII WYNIÓSŁ 54,4 PKT.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Niemiec, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lipcu 54,4 pkt. wobec 53,7 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia. Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 54,6 pkt.

INDEKS PMI WE FRANCJI W USŁUGACH W VII WYNIÓSŁ 50,5 PKT.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Francji, przygotowywany przez Markit Economics, wyniósł w lipcu 50,5 pkt. wobec 49,9 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano końcowe wyliczenia. Wstępnie szacowano, że indeks wyniesie 50,3 pkt.

INDEKS PMI W USŁUGACH W.BRYTANII W VII WYNIÓSŁ 47,4 PKT.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług w Wielkiej Brytanii, przygotowywany przez Chartered Institute of Purchasing and Supply i Markit Economics, wyniósł w lipcu 47,4 pkt. wobec 52,3 pkt. na koniec poprzedniego miesiąca - podano w wyliczeniach. To najgorszy wynik od 2009 roku.

Wstępnie prognozowano, że indeks wyniesie 47,4 pkt. PMI composite wyniósł zaś w VII 47,5 pkt. wobec 52,5 pkt. w VI. Wstępnie szacowano 47,7 pkt.

INDEKS PMI W CHINACH W USŁUGACH W VII WYNIÓSŁ 51,7 PKT.

Indeks PMI, określający koniunkturę w sektorze usług Chin, wyniósł w lipcu 51,7 pkt. wobec 52,7 pkt. w poprzednim miesiącu - podały Caixin i Markit Economics. Wskaźnik PMI composite wyniósł zaś 51,9 pkt. wobec 50,3 pkt. w VI.

W USA INDEKS WNIOSKÓW O KREDYT HIPOTECZNY SPADŁ O 3,5 PROC.

W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks wyrównany sezonowo zniżkował w tygodniu zakończonym 29 lipca o 3,5 proc. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 11,2 proc. Wskaźnik jest teraz o 31,4 proc. powyżej wartości sprzed roku.

SŁABSZY OD OCZEKIWAŃ WYNIK HSBC, BANK ROZPOCZYNA SKUP AKCJI WŁASNYCH

Zysk przed opodatkowaniem HSBC w pierwszej połowie roku wyniósł 9,71 mld dolarów i spadł z 13,62 mld dolarów rok wcześniej. Rynek oczekiwał, że bank zanotuje zysk na poziomie 10 mld USD. Jednocześnie HSBC poinformował, że zamierza przeprowadzić program skupu akcji własnych warty maksymalnie 2,5 mld dolarów w drugiej połowie roku. HSBC zapowiedział, również, że zamierza utrzymywać dywidendę na obecnym poziomie w przewidywalnej przyszłości.

NIŻSZY OD OCZEKIWAŃ ZYSK AXY

Axa SA, największa firma ubezpieczeniowa we Francji, zanotowała w I połowie 2016 roku wzrost zysku o 4 proc. Zysk netto ubezpieczyciela wzrósł w ciągu 6 pierwszych miesięcy tego roku do 3,2 miliarda euro z 3,1 miliarda euro w I połowie 2015 r. Analitycy spodziewali się jednak, że zysk Axa wyniesie w I połowie 2016 r. 3,6 miliarda euro.

LEPSZE OD OCZEKIWAŃ WYNIKI TIME WARNER

Zysk Time Warner w pierwszym kwartale wyniósł 1,29 dolarów na akcje, podczas gdy rynek spodziewał się wyniku 1,16 dolarów na akcję. Spółka będąca właścicielem sieci telewizyjnych CNN i Cartoon Network zanotowała jednak niższe od oczekiwań przychody, które w drugim kwartale wyniosły 6,95 mld USD wobec spodziewanych 7,05 mld USD.

W CZWARTEK W WIELKIEJ BRYTANII CIĘCIE STÓP O 25 PB – ING

Na czwartkowym posiedzeniu Bank Anglii (obniży główną stopę procentową o 25 pb., rozszerzy program luzowania ilościowego o 50-75 mld funtów oraz zastosuje środki wspierające politykę kredytową – oceniają ekonomiści ING. Z wyliczeń ING wynika, że przy obniżce głównej stopy o 25 pb i QE w wysokości 50-75 mld funtów, brytyjska waluta straci na wartości 3 proc., a rentowność 10-letnich brytyjskich obligacji spadnie o 20 pb. (PAP)