statystyki

Iran: Egzekucja 20 sunnitów skazanych za terroryzm

4 sierpnia 2016, 10:00 | Aktualizacja: 04.08.2016, 10:12
Źródło:PAP
W Iranie, rządzonym przez szyitów, przeprowadzono egzekucję 20 sunnitów skazanych za przynależność do ugrupowania terrorystycznego oskarżanego przez władze o liczne zabójstwa i zagrażanie bezpieczeństwu narodowemu - podała w czwartek państwowa telewizja IRIB.

Reklama

Reklama

Wyroki wykonano we wtorek przez powieszenie.

"Te osoby popełniły morderstwa, zabiły kobiety i dzieci, dopuściły się zniszczeń, występowały przeciwko bezpieczeństwu narodowemu i zabiły duchownych sunnickich w regionach kurdyjskich" - powiedział prokurator generalny Iranu Mohammad Dżawad Montazeri cytowany przez telewizję.

Ministerstwo bezpieczeństwa wewnętrznego i służb specjalnych wydało w środę komunikat, w którym informuje o 24 atakach z użyciem broni i ładunków wybuchowych, a także o kradzieżach popełnionych między 2009 a 2012 rokiem przez grupę terrorystyczną "Tawhid i Dżihad" w zachodnim Iranie. W sumie zginęło w nich 21 osób a blisko 40 zostało rannych.

Według resortu, zidentyfikowano 102 członków i zwolenników ugrupowania. Niektórzy zostali zabici w starciach przez policję, a ci, których zatrzymano, zostali skazani na karę śmierci albo więzienia. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze