statystyki

Nowa ustawa pozwala więzić Palestyńczyków, którzy nie ukończyli 14 lat

4 sierpnia 2016, 21:39 | Aktualizacja: 04.08.2016, 21:47
Źródło:PAP
Premier Autonomii Palestyńskiej Rami Hamdallah potępił w czwartek nową ustawę izraelskiego parlamentu zezwalająca na wtrącanie do więzienia również Palestyńczyków, którzy dokonali aktów terroru zanim ukończyli 14. rok życia.

Reklama

Reklama

Izraelski parlament (Kneset) uchwalił w środę tzw. Ustawę w sprawie młodzieży. Pozwoli ona władzom na osadzenie w więzieniu również dziecka, które nie ukończyło 14. roku życia, jeśli zostało skazane za zabójstwo bądź usiłowanie zabójstwa.

Według Ramiego Hamdallaha "nowa ustawa ujawnia całkowitą pogardę wobec praw dziecka, gdy w grę w wchodzi Palestyńczyk".

Szef rządu palestyńskiego ogłosił komunikat, w którym przypomina, że w ubiegłym roku Kneset wydał ustawę, na podstawie której niepełnoletnich Palestyńczyków można skazywać na kary do 20 lat więzienia za rzucanie kamieniami w Izraelczyków oraz stosować zasadę "zbiorowej odpowiedzialności" poprzez nakładanie mandatów do 10 000 szekli (2 343 euro) na rodziny niepełnoletnich, którzy dopuścili się "czynów terrorystycznych".

Zaostrzenie ustawodawstwa jest odpowiedzią Izraela na falę przemocy, podczas której od października 2015 roku zginęło 36 Izraelczyków.

Po stronie palestyńskiej były 223 ofiary śmiertelne.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze