statystyki

Esotiq & Henderson zawiadomił KNF, że podejrzewa manipulację swoimi akcjami

5 sierpnia 2016, 08:20 | Aktualizacja: 05.08.2016, 15:16
Źródło:ISBnews
Warszawska Giełda Papierów Wartościowych

Warszawska Giełda Papierów Wartościowychźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: John Guillemin

Esotiq & Henderson zdecydował o złożeniu do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zawiadomienia o zaistnieniu okoliczności wskazujących na dokonanie manipulacji akcjami spółki notowanymi na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, wnosząc jednocześnie o podjęcie stosownych czynności sprawdzających oraz o ewentualne zawiadomienie prokuratury podała spółka.

Reklama

Reklama

"W ocenie emitenta, w ostatnim okresie zawartych zostało szereg transakcji na akcjach emitenta wpływających w sposób nienaturalny na znaczące obniżenie kursu akcji, a tym samym kapitalizacji spółki, czemu towarzyszą spekulacje informacyjne na forach internetowych o tematyce giełdowej, w efekcie których rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje o spółce oraz formułowane bezzasadne oskarżenia wobec jej organów" - czytamy w komunikacie.

Intencją zarządu Esotiq & Henderson jest niedopuszczenie do dalszych nadużyć, których celem stał się emitent oraz przywrócenie stanu, w którym giełdowe notowania akcji spółki będą odzwierciedlały jej rzeczywistą wartość, podano również.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

>>> Czytaj też: Mieliśmy prawie 10 mld zł nadwyżki handlowej. GUS podał dane za 2015 rok

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze