statystyki

DM BDM wznowił rekomendowanie Trakcji od zalecenia 'akumuluj' i wyceny 12,5 zł

5 sierpnia 2016, 09:30 | Aktualizacja: 05.08.2016, 10:44
Źródło:ISBnews

Analitycy Domu Maklerskiego BDM wydali rekomendację "akumuluj" dla Trakcji z ceną docelową na poziomie 12,5 zł, wynika z raportu datowanego na 1 sierpnia.

Reklama

Reklama
W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 11,2 zł. W czwartek na zamknięciu kurs wynosił 10,7 zł, po spadku o 2,55% od ostatniego zamknięcia.

"Spadek nakładów PKP PLK o połowę w 2016 roku oraz zastój w rozstrzyganiu dużych przetargów infrastrukturalnych w Polsce nie wpływał w ostatnich miesiącach pozytywnie na sentyment do walorów Trakcji. Zakładamy, że od II kw. 2016 generowane rezultaty będą już co najmniej zbliżone r/r. Na początku roku prezes spółki informował, że liczy na wzrost przychodów i utrzymanie rentowności w 2016. O ile spełnienie tego pierwszego warunku może być wymagające, to liczymy na podtrzymanie pozytywnego obrazu na niższych poziomach rachunku zysków.(...) Od początku 2015 roku PKP PLK ogłosiło już przetargi za ok. 19 mld zł, z czego tylko kilka % zostało rozstrzygniętych - na I poł. 2017 wg harmonogramu planowane jest podpisanie co najmniej kilkunastu dużych kontraktów. Podsumowując, spodziewamy się w najbliższych miesiącach zintensyfikowania procesu wyboru wykonawców. Tym samym oczekujemy, że poprawi się sentyment do walorów Trakcji. Wyznaczamy cenę docelową na poziomie 12,5 zł, co przekłada się na zalecenie akumuluj" - czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują dla spółki 1 301 mln zł przychodów w tym roku i 53 mln zł zysku netto.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze