statystyki

Francja: Liczba ofiar śmiertelnych zamachu w Nicei wzrosła do 85

5 sierpnia 2016, 10:56 | Aktualizacja: 05.08.2016, 11:05
Źródło:PAP
Do 85 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych zamachu z 14 lipca na Promenadzie Anglików w Nicei na południowym wschodzie Francji - poinformowały w piątek lokalne władze. Ciężko ranny 56-letni Pierre Hattermann zmarł dzień wcześniej w szpitalu.

Reklama

Reklama

O śmierci mężczyzny poinformował na Twitterze szef władz regionu Christian Estrosi. Lokalne media podają, że w zamachu, do którego doszło w Dniu Bastylii zginęli wcześniej żona i syn Hattermanna. Rodzina mieszkała na wschodzie Francji i przebywała w Nicei na wakacjach.

31-letni Tunezyjczyk, mieszkający na stałe we Francji, Mohamed Lahouaiej Bouhlel, wjechał ciężarówką w tłum świętujący Dzień Bastylii. Samochód ciężarowy kierowany przez Bouhlela przejechał dwa kilometry przez tłum zgromadzony na nadmorskiej promenadzie. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. Do ataku przyznała się dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS).

Francuska prokuratura oceniła kilka dni po ataku, że zamach był zaplanowany i przygotowany, a Bouhlel wyszukiwał w internecie informacji dotyczących IS. (PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze