statystyki

Indonezja: Zatrzymano sześciu podejrzanych o planowanie zamachu

5 sierpnia 2016, 13:52 | Aktualizacja: 05.08.2016, 14:07
Źródło:PAP
W Indonezji zatrzymano w piątek sześciu podejrzanych o planowanie zamachu terrorystycznego na wyspie Batam, leżącej 15 km na południe od Singapuru; zatrzymani mogli mieć związki z dżihadystami z IS - poinformował rzecznik indonezyjskiej policji Agus Rianto.

Reklama

Reklama

"Dotychczas ustaliliśmy, że (podejrzani) planowali zamachy na ważne obiekty, gdzie panuje duży ruch, m.in. na komisariaty policji" - powiedział rzecznik. Śledczy podejrzewają, że byli związani z walczącym w Syrii indonezyjskim bojownikiem Państwa Islamskiego, Bahrunem Naimem. Władze uważają, że był on organizatorem styczniowych ataków w Dżakarcie, w których zginęło osiem osób, w tym czterech napastników.

Zatrzymani "nawiązali z nim kontakt, ale jesteśmy w trakcie sprawdzania, czy należeli do jego grupy" - mówił Rianto.

Niektóre media podały, że podejrzani planowali również atak rakietowy na cele w Singapurze, co potwierdziły władze tego kraju. "Wiedzieliśmy o planowanych wymierzonych w nas atakach rakietowych - oświadczył w piątek singapurski minister spraw wewnętrznych Kasiviswanathan Shanmugam. - To ataki terrorystów chcących dotrzeć do Singapuru. Mogą też zaatakować spoza Singapuru, będąc tuż przy granicy. A niewielkie rozmiary naszego kraju zwiększają ryzyko".

Jak zauważa Reuters, między indonezyjską wyspą Batam a Singapurem regularnie kursują statki, a tamtejsze kurorty i pola golfowe są licznie odwiedzane przez singapurskich turystów.

Władze Indonezji szacują, że dziesiątki obywateli opuściły kraj, by wstąpić w szeregi IS. Z kolei w Singapurze zatrzymano dotychczas kilka osób podejrzanych o wspieranie tej organizacji terrorystycznej. (PAP)

ulb/ ap/

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze