statystyki

Renesans na torach? Koleje Dolnośląskie zanotowały rekordową liczbę pasażerów

5 sierpnia 2016, 16:05 | Aktualizacja: 05.08.2016, 16:08
Źródło:PAP
Koleje Dolnośląskie, źróło: materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego

Koleje Dolnośląskie, źróło: materiały prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiegoźródło: Materiały Prasowe

Ponad 3,5 mln osób przewiozły w pierwszym półroczu tego roku należące do samorządu województwa Kolejne Dolnośląskie. To o milion osób więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. i niemal tyle samo co w całym 2014 r.

Reklama

Reklama

Kolejne Dolnośląskie obsługują kilkanaście połączeń na terenie całego województwa. Członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Michalak tłumaczy rekordowy wzrost liczby pasażerów, korzystających z oferty przewoźnika, poszerzeniem oferty połączeń, w szczególności w obrębie aglomeracji wrocławskiej.

Jak podało w piątek biuro prasowe Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego, w pierwszym półroczu 2016 r. z oferty Kolei Dolnośląskich skorzystało ponad 3,5 mln pasażerów. To rekord w historii działalności tej spółki. W analogicznym okresie poprzedniego roku Koleje Dolnośląskie przewiozły 2,5 mln pasażerów.

Liczba pasażerów korzystających z oferty Kolei Dolnośląskich sukcesywnie rośnie od 2012 r. Wówczas z oferty przewoźnika skorzystało 1,8 mln osób, a w roku 2015 było to ponad 5,2 mln osób.

Koleje Dolnośląskie S.A. to spółka, która w całości należy do samorządu województwa i obsługuje regionalne połączenia kolejowe. Ma obecnie do dyspozycji 20 szynobusów i 20 składów elektrycznych.

Przewoźnik do 2018 r. chce kupić 11 nowych szynobusów. Ma na to przeznaczyć 258 mln zł, z czego większość z funduszy unijnych.

>>> Czytaj też: Górny Śląsk czeka wielka metamorfoza gospodarcza. "To tu będą tworzone branże przyszłości”

Reklama

Reklama

  • pozdro(2016-08-05 18:26) Odpowiedz 20

    we wrocku jak SKM zrobią to rozwalą system bo mają pełno torów barkuje im tylko tunelu spod dworca pod politechnikę i spowrotem nadodrze.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze