statystyki

Kolejny gracz na rynku elektrycznych aut. Gigant rzuca wyzwanie Tesli i BMW

5 sierpnia 2016, 16:25
Źródło:Bloomberg
Daimler liczy na to, że Mercedes zostanie w tym roku numerem 1 w kategorii luksusowych samochodów

Daimler liczy na to, że Mercedes zostanie w tym roku numerem 1 w kategorii luksusowych samochodów

Mercedes Benz rzuca wyzwanie Tesli i BMW. Planuje utworzyć własną niezależną linię produkcyjną elektronicznych aut.

Reklama

Reklama

To kolejny sygnał płynący od jednego z motoryzacyjnych potentatów świadczący o tym, że rynek samochodów z alternatywnymi źródłami napędu może być w przyszłości profitowy.

Mercedes ma zamiar dodać do swojej oferty dwa elektrycznie napędzane modele sportowych aut oraz dwa sedany tego typu. Firma ma zamiar stworzyć zastępczą nazwę marki, pod której nazwą wyda nowe modele. Jak dotąd nie została ona jednak wybrana. Dyrektor generalny Mercedesa Dieter Zetsche powiedział w czerwcu, że firma zamierza zaprezentować elektryczne auto na wrześniowych targach Paris Motor Show.

Duży rynkowy sukces sedanu Model S Tesli zwiększył presję na innych producentów luksusowych samochodów. Nawet pomimo tego, że zarządzana przez Elona Muska firma pokazywała ostatnio wyniki finansowe poniżej oczekiwań oraz spóźniała się z premierami kolejnych nowych modeli.

Niemiecka konkurencja Tesli będzie musiała udowodnić, że jest w stanie tworzyć innowacje w zakresie produkcji elektrycznych aut, które spełnią oczekiwania wymagających odbiorców pojazdów z tego segmentu. Kolejnym wyzwaniem będzie sprostanie wyśrubowanym standardom dotyczących dopuszczalnej emisji spalin. To poważne wyzwania, tym bardziej że na rodzimym niemieckim rynku klienci podchodzą bardzo sceptycznie do samochodów na prąd. Krytykują ograniczony czas jazdy na dostępnych bateriach, długi czas ładowania oraz wysokie ceny.

Mercedes koncentrował się jak dotąd jedynie na produkcji samochodowych baterii oraz silników do elektrycznych samochodów. To znacznie tańsza opcja, niż tworzenie od podstaw własnych modeli. Firma prognozuje, że rozpocznie sprzedaż własnych pojazdów tego typu do końca dekady.

Firma-matka Mercedesa, czyli Daimler, planuje dodatkowo wypuścić na rynek pierwszą w pełni elektroniczną przemysłową dostawczą ciężarówkę.

>>> Polecamy: Daimler zbuduje na Węgrzech nową fabrykę samochodów

Reklama

Reklama

  • lech2011(2016-08-06 09:48) Odpowiedz 30

    Sądząc po tytule myślałem, że chodzi o Morawieckiego, który ma produkować miliony elektrycznych aut...

  • lech2011(2016-08-06 09:51) Odpowiedz 20

    "...Planuje utworzyć własną niezależną linię produkcyjną elektronicznych aut."----------------------------to takie sterowane smartfonem ?

  • Yeesss(2016-08-08 12:11) Odpowiedz 00

    a my też mamy produkować nasze polskie auta na prąd. Morawiecki nam to obiecał :) A ja mu wierzę!

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze