statystyki

Sierant: Obrady - tajne, widne i rysowane

8 sierpnia 2016, 07:45 | Aktualizacja: 08.08.2016, 07:56
GPW

GPWźródło: Bloomberg
autor zdjęcia: Bartek Sadowski

Zasady ładu korporacyjnego? Lubię. Dzięki zapisaniu w regulaminie giełdy formuły „stosuj lub wyjaśnij”, możemy się szybko dowiedzieć, które zasady są lub nie są stosowane. Cenię umiejętność powiedzenia „nie”. Ale tylko z wyprzedzeniem, gdy firmy zawczasu informują, że niektórych zasad trwale nie będą stosowały. Potencjalni inwestorzy o tym wiedzą i mogą to uwzględnić w swoich wycenach - pisze w opinii Artur Sierant.

Problem zaczyna się, gdy spółka przyjęła wybrane zasady corporate governance i później nagle informuje, że nie będzie ich stosowała. Bo obowiązek poinformowania o tym, że właśnie się jakiejś zasady nie zastosowało, działa jak punktowy reflektor. Jest on skierowany dokładnie na tę jedną spółkę. Podjęcie decyzji o odstąpieniu od zasad przynosi więc efekt odwrotny do zamierzonego, gdyż nagle wszyscy dowiadują się, „że jest sprawa”.


Pozostało jeszcze 78% treści

Pełny tekst artykułu dostępny w wydaniu
cyfrowym Dziennika Gazety Prawnej.

Miesiąc już od 33 zł.
Kup dostęp.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze