statystyki

ZEA: gry komputerowe służą rekrutacji do organizacji przestępczych

7 sierpnia 2016, 19:17 | Aktualizacja: 08.08.2016, 08:02
Źródło:PAP
Urząd ds. telekomunikacji w Zjednoczonych Emiratach Arabskich ostrzegł, że "organizacje przestępcze propagujące radykalne ideologie próbują rekrutować młodych ludzi poprzez niektóre gry elektroniczne" - podała w niedzielę emiracka agencja WAM.

Reklama

Reklama

W wydanym w sobotę oficjalnym komunikacie urząd apeluje do rodziców, by nie pozwalali dzieciom nawiązywać kontaktów z obcymi poprzez czaty w grach komputerowych.

Te "organizacje przestępcze", których nazw nie wymieniono w komunikacie, mają angażować młodych ludzi w konwersacje na czatach, co pozwala wybadać ich słabości i inklinacje, a potem nakłaniać "do popełniania zbrodni" - ostrzega urząd.

Agencja Reutera zwraca uwagę, że komunikat nie zawiera informacji o tym, jakie są intencje "organizacji przestępczych" i przypomina, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich groźne przestępstwa należą do rzadkości. Natomiast władze w 2013 roku aresztowały kilkadziesiąt osób za udział w domniemanym spisku mającym doprowadzić do obalenia rządu, postawiono też przed sądem osoby podejrzewane o sympatyzowanie z Bractwem Muzułmańskim.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze