statystyki

Chciał zgłosić kradzież portfela. Trafił na 12 dni do ośrodka dla uchodźców

8 sierpnia 2016, 16:01 | Aktualizacja: 08.08.2016, 16:03
Źródło:PAP

Turysta z Chin trafił do ośrodka dla uchodźców na zachodzie Niemiec, gdzie spędził 12 dni, gdy zamiast zgłosić kradzież na skutek nieporozumienia podpisał wniosek o azyl - poinformował Niemiecki Czerwony Krzyż.

Reklama

Reklama

31-letni mężczyzna, mówiący jedynie po mandaryńsku, "wprawił w ruch machinę, z której w pierwszym momencie nie mógł się uwolnić" - skomentował szef Czerwonego Krzyża w regionie miasta Muenster, położonego w Nadrenii Północnej-Westfalii na zachodzie Niemiec.

Dzięki aplikacji tłumaczeniowej udało się odtworzyć podróż Chińczyka, któremu ukradziono portfel w Heidelbergu; mężczyzna planował kontynuować podróż do Francji i Włoch - podał lokalny dziennik "Duelmener Zeitung".

Wszystko wskazuje na to, że zamiast dotrzeć na komisariat, turysta trafił do urzędu, gdzie wręczono mu wniosek o przyznanie azylu. Następnie mężczyznę przewieziono do tymczasowego ośrodka dla uchodźców w Dortmundzie, gdzie musiał oddać swój paszport wraz z wizą. Podróż zakończył w ośrodku w Duelmen, gdzie został zarejestrowany jako uchodźca.

Władze potrzebowały dwunastu dni, by dokonać rekonstrukcji wydarzeń i zwrócić Chińczykowi jego dokumenty. Po załatwieniu formalności mężczyzna ruszył w dalszą podróż.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze