statystyki

Niemcy: Ponad pół miliona rozpatrywanych wniosków o azyl

8 sierpnia 2016, 19:01 | Aktualizacja: 08.08.2016, 19:01
Źródło:PAP

526 276 wniosków o przyznanie azylu w Niemczech jest obecnie rozpatrywanych przez niemieckie władze - poinformowało w poniedziałek ministerstwo spraw wewnętrznych, publikując dane według stanu na koniec lipca.

Reklama

Reklama

W ostatnich miesiącach Federalny Urząd ds. Uchodźców i Migracji (BAMF) dostał wsparcie w postaci licznego dodatkowego personelu, aby podołać zadaniu rozpatrzenia ogromnej liczby wniosków azylowych.

Jednak nadal są opóźnienia i procedury się przeciągają, mimo że od zamknięcia tzw. bałkańskiego szlaku migracyjnego liczba osób przyjeżdżających do Niemiec z zamiarem ubiegania się o azyl znacząco spadła - pisze agencja dpa.

W listopadzie 2015 roku w ciągu jednego miesiąca zarejestrowało się ponad 200 tys. ubiegających się o azyl, podczas gdy w ostatnich miesiącach było to średnio ok. 16 tys. osób.

W lipcu rejestracji w celu złożenia wniosku azylowego dokonało 16 160 osób, pochodzących głównie z Syrii, Afganistanu i Iraku. Ogółem w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy br. uczyniło to 238 424 osoby.

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze