statystyki

USA: Syn Jeba Busha apeluje do Republikanów o popieranie Trumpa

9 sierpnia 2016, 12:53 | Aktualizacja: 09.08.2016, 13:02
Źródło:PAP
Syn Jeba Busha i szef kampanii Partii Republikańskiej (GOP) w Teksasie George P. Bush zaapelował o poparcie dla kandydata Republikanów w listopadowych wyborach prezydenckich Donalda Trumpa. Nazwał to jednak "gorzką pigułką do przełknięcia".

Reklama

Reklama

"Dla ekipy Busha to gorzka pigułka do przełknięcia, ale wiecie co? Trzeba wstać i pomóc temu, który wygrał i upewnić się, że powstrzymamy Hillary Clinton" - powiedział Bush podczas sobotniego spotkania z działaczami GOP z Teksasu. Jego wypowiedzi publikują we wtorek lokalne media.

Syn Jeba Busha, byłego gubernatora Florydy, był wielokrotnie krytykowany za to, że kieruje kampanią w Teksasie, choć bezpośrednio nie poparł Trumpa.

Jednak w weekend George P. Bush stał się pierwszym członkiem klanu Bushów, który opowiedział się za republikańskim kandydatem. Dotychczas nie zdecydowali się na to ani dwaj byli prezydenci George H.W. Bush i George W. Bush, ani Jeb Bush, który starał się o nominację GOP w listopadowych wyborach, ale w lutym wycofał się z prawyborów.

Zadaniem Busha jako szefa kampanii jest m.in. zbieranie funduszy i organizowanie wydarzeń przed listopadowym głosowaniem.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze