statystyki

Delta Air Lines odwołały 250 lotów. "Cały czas działamy w trybie awaryjnym"

9 sierpnia 2016, 14:03 | Aktualizacja: 09.08.2016, 14:03
Źródło:PAP
Samolot linii lotniczych Delta

Samolot linii lotniczych Deltaźródło: Bloomberg

Amerykańskie linie lotnicze Delta Air Lines odwołały we wtorek 250 lotów w konsekwencji poniedziałkowej awarii systemu komputerowego, która doprowadziła do odwołania ok. 1 tys. połączeń. Przewoźnik zapowiada rekompensaty w związku z utrudnieniami.

Reklama

Reklama

Poniedziałkowa awaria doprowadziła do uziemienia maszyn Delta Air Lines na całym świecie. Po kilku godzinach udało się częściowo przywrócić niektóre połączenia. Jednak odnotowano tego dnia prawie 3 tys. opóźnień w lotach.

"Udało się nam ponownie uruchomić system i wznowić wczoraj loty, jednak cały czas działamy w trybie awaryjnym" - poinformowały we wtorek linie lotnicze. Jednocześnie mająca swą siedzibę w Atlancie w USA firma zapewniła, że pasażerowie, których dotknęły poniedziałkowe i wtorkowe utrudnienia, otrzymają propozycje rekompensat.

Linie lotnicze opublikowały materiał wideo, w którym za paraliż przeprosił prezes firmy Ed Bastian. Zaoferował zwrot pieniędzy lub warte 200 dolarów kupony podróżne, dla osób których loty odwołano, albo zostały opóźnione co najmniej o trzy godziny.

>>> Czytaj też: Potężna awaria linii Delta Air, samoloty uziemione. "Nasze systemy padły wszędzie"

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze