Ciech chce być notowany w ramach dual listing na giełdzie we FrankfurcieWarszawa, 10.08.2016 (ISBnews) - Zarząd Ciechu podjął decyzję o złożeniu wniosku o dopuszczenie i wprowadzenie akcji na Giełdę Papierów Wartościowych we Frankfurcie w ramach procesu tzw. "dual listing", poinformowała spółka. Będzie to kolejny, ważny krok w realizacji strategii, której celem jest zbudowanie silnej pozycji spółki na globalnym rynku.

"Oznacza to, że po odpowiedniej decyzji giełdy, Ciech, jako pierwsza polska spółka, będzie równocześnie notowana na dwóch parkietach - w Warszawie i na trzeciej, co do wielkości giełdzie w Europie – Börse Frankfurt. Jednocześnie pozostanie wciąż pod pełnym nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) i będzie w pełni podlegać polskiemu ustawodawstwu, a wszystkie akcje będą wciąż zdeponowane w polskim Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych" - czytamy w komunikacie.

Ciech będzie notowany na jednym parkiecie razem z największymi europejskimi firmami chemicznymi takimi, jak BASF czy K+S i będzie podlegać tym samym kryteriom oceny realizacji strategii przez międzynarodowych ekspertów i analityków, podano także.

"W ostatnim czasie wykonaliśmy ogromną pracę na rzecz budowy wartości spółki, poprawy wyników finansowych oraz konkurencyjności. Dziś jesteśmy gotowi na weryfikację jej potencjału przez międzynarodowych ekspertów i analityków, którzy na co dzień zajmują się analizą czołowych firm chemicznych. Zależy nam na długofalowej budowie wartości spółki i podniesieniu atrakcyjności inwestycyjnej Ciech. Dual listing to także kolejny, ważny krok w realizacji strategii, której celem jest zbudowanie silnej pozycji spółki na globalnym rynku" – powiedział prezes Maciej Tybura, cytowany w komunikacie.

Przedmiotem dopuszczenia do obrotu na rynku regulowanym w segmencie General Standard sub-segment Giełdy Papierów Wartościowych we Frankfurcie będą wszystkie 52 699 909 akcje Ciech. Akcje będą wciąż notowane na rynku regulowanym GPW w Warszawie. Akcjonariusze będą mieć więc możliwość wyboru parkietu, na którym notowane będą posiadane przez nich akcje Ciech, czytamy również.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego, a jej przychody przekraczają 4 mld zł rocznie. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od lutego 2005 roku Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)