statystyki

Grecja: Media: od kilku dni nieznany los dwóch tureckich dyplomatów

10 sierpnia 2016, 19:03 | Aktualizacja: 10.08.2016, 19:21
Źródło:PAP
Od kilku dni nieznany jest los dwóch wojskowych przedstawicieli ambasady Turcji w Atenach, w tym attache wojskowego - relacjonują w środę greckie media. Według nich na krótko przed zniknięciem mężczyźni mówili, że po puczu boją się wrócić do kraju.

Reklama

Reklama

Ateńska rozgłośnia radiowa przekazała, że w dniach poprzedzających ich niewyjaśnione zniknięcie tureccy dyplomaci mówili w rozmowach z kolegami z innych przedstawicielstw dyplomatycznych w Atenach, że rząd turecki anulował ich paszporty dyplomatyczne i wezwał do kraju.

Wraz z wojskowymi zniknęło również sześcioro członków ich rodzin - podały greckie media. Rząd w Atenach na razie nie skomentował tej sprawy.

Dotychczas o przyznanie azylu w Grecji poprosiło ośmiu przedstawicieli tureckiej armii, którzy zbiegli z Turcji bezpośrednio po nieudanym puczu 15 lipca - przypomina agencja dpa. Pierwsze wysłuchanie w ich procedurze azylowej ma się odbyć 19 sierpnia.

Po podjętej przez część wojskowych próbie przewrotu w Turcji władze przystąpiły do czystek, głównie w siłach zbrojnych, ale też administracji publicznej, szkolnictwie, służbie zdrowia i mediach. Od 16 lipca w Turcji tymczasowo aresztowano ponad 16 tys. osób, a kilkadziesiąt tysięcy zawieszono w obowiązkach lub zwolniono. W puczu śmierć poniosło co najmniej 270 osób.(PAP)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze