Przygotowania i sama defilada spowodują największe utrudnienia w ruchu w okolicy Alej Ujazdowskich.

Przez cały czwartek i piątek wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle'a do pl. Trzech Krzyży); Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela); Belwederska (od ul. Gagarina do ul. Dolnej); Klonowa (od ul. Chocimskiej do ul. Spacerowej).

Ponadto w czwartek od godz. 20 do piątku, do godz. 7 rano wyłączone z ruchu będą ulice: pl. Trzech Krzyży; Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela); Belwederska (od ul. Klonowej do ul. Dolnej) oraz Bagatela i Klonowa (w kierunku Al. Ujazdowskich). Oprócz tego w czwartek od godz. 21, do piątku, do godz. 9 wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Jana III Sobieskiego (w kierunku Wilanowa) na odcinku od ul. Dolnej do ul. Idzikowskiego.

Przez cały piątek nie będzie można zaparkować na ul. Myśliwieckiej (od ul. Szwoleżerów do Kanału Piaseczyńskiego); Gagarina (od ul. Belwederskiej do ul. Czerniakowskiej). Natomiast w godz. 1-7 rano wyłączona z ruchu będzie ul. Gagarina (od ul. Belwederskiej do ul. Sieleckiej); a w godz. 2–4 nad ranem wstrzymany zostanie ruch na skrzyżowaniach ulic: Belwederskiej, Gagarina i Spacerowej oraz Pięknej z Alejami Ujazdowskimi.

Przez całą niedzielę i poniedziałek wyłączone z parkowania będą ulice: Nowy Świat (od ronda de Gaulle’a do pl. Trzech Krzyży); Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela); Belwederska (od ul. Gagarina do ul. Dolnej); Klonowa (od ul. Chocimskiej do ul. Spacerowej); Myśliwiecka (od ul. Łazienkowskiej do ul. Szwoleżerów); Szwoleżerów (od ul. Myśliwieckiej do ul. 29 listopada) oraz parking przy Centralnym Ośrodku Sportu "Torwar".

W niedzielę, od godz. 21 do poniedziałku, do godz. 16 wyłączone z ruchu będą ulice: pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie (od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela); Bagatela; Klonowa; Belwederska (od ul. Klonowej do ul. Dolnej); od godz. 21 do poniedziałku do godz. 18 wyłączona z ruchu będzie zachodnia jezdnia ul. Jana III Sobieskiego (w kierunku Wilanowa) na odcinku od ul. Dolnej do ul. Idzikowskiego, a od godz. 23, do poniedziałku, do godz. 23 wyłączone z ruchu będą ulice: Myśliwiecka (od ul. Łazienkowskiej do ul. Szwoleżerów); Szwoleżerów (od ul. Myśliwieckiej do ul. Kawalerii); al. Hopfera (Park Agrykola) na odcinku od ul. Agrykola do ul. Myśliwieckiej.

Ponadto przez cały poniedziałek nie będzie można zaparkować na ulicach: Gagarina (od ul. Belwederskiej do ul. Czerniakowskiej), Bagatela, Klonowa, Flory, Al. Jerozolimskie (od ronda de Gaulle’a do przystanku autobusowego Muzeum Narodowe 01 oraz od ronda de Gaulle’a do ul. Brackiej), Żurawia (od ul Kruczej do pl. Trzech Krzyży), Książęca (od pl. Trzech Krzyży do budynku Giełdy Papierów Wartościowych, Mokotowska (od ul. Wilczej do ul. Hożej), Wilcza (od ul. Mokotowskiej do Al. Ujazdowskich), Wiejska (od ul. Bolesława Prusa do pl. Trzech Krzyży).

Dodatkowo od północy do godz. 10 w poniedziałek wyłączona z parkowania będzie ul. Długa (od ul. Miodowej do ul. Kilińskiego), a w godz. 11–15 wyłączona z ruchu będzie ul. Gagarina (od ul. Belwederskiej do ul. Sieleckiej); w godz. 12–14 wstrzymany zostanie ruch na skrzyżowaniach ulic: Belwederskiej, Gagarina i Spacerowej oraz Pięknej z Alejami Ujazdowskimi.

W najbliższych dniach utrudnienia w ruchu nie będą wiązały się tylko ze świętem wojska, drogowcy ułożą nową nawierzchnię na rondzie Daszyńskiego, skrzyżowaniu ul. Stawki i Andersa oraz w al. Niepodległości.

Rondo Daszyńskiego będzie wyłączone z ruchu od piątku, od godz. 22, do wtorku, do godz. 4 rano. Na czas prac wyłączone z ruchu będzie całe rondo i wszystkie jego wloty.

Również od piątku, od godz. 22 do wtorku, do godz. 4 rano zamknięta dla ruchu al. Niepodległości (od ul. Goszczyńskiego do ul. Wiktorskiej). Wyłączone z ruchu będą obydwie jezdnie al. Niepodległości, a także skrzyżowania z ulicami: Wiktorską, Racławicką, Odyńca i Goszczyńskiego. Objazdy zostaną poprowadzone ulicami: Madalińskiego – Puławska – Woronicza; Madalińskiego – Wołoska – Woronicza.

Z kolei od wtorku, od godz. 4 do poniedziałku do godz. 4 rano zamknięta dla ruchu ul. Stawki (od ul. Lewartowskiego do ul. Bonifraterskiej), a także Andersa od (Dawidowskiego do ul. Stawki). Objazdy wyłączonego odcinka u. Stawki zostaną poprowadzone ulicami: Lewartowskiego – Anielewicza – Świętojerska – Bonifraterska – Międzyparkowa; Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska – Świętojerska – Anielewicza – al. Jana Pawła II; Nowolipki – al. Jana Pawła II – Rondo Zgrupowania AK „Radosław” – Słomińskiego. Jadący z Żoliborza ul. Mickiewicza będą musieli zjechać z wiaduktu na ul. Słomińskiego i dojechać do ul. Międzyparkowej lub pojechać al. Wojska Polskiego i dalej al. Jana Pawła II.

Szczegółowe informacje o zmianach w organizacji ruchu spowodowanych remontami i inwestycjami można znaleźć na stronie www.infoulice.um.warszawa.pl, a informacje nt. zmian w komunikacji miejskiej na stronie www.ztm.waw.pl. (PAP)