statystyki

Telewizory zwijane jak płócienny obraz. Polskie laboratorium testuje nową technologię [WIDEO]

11 sierpnia 2016, 08:10 | Aktualizacja: 11.08.2016, 10:00
Źródło:PAP

źródło: PAP

Elastyczne ekrany telewizorów i smartfonów, które można zwinąć jak płócienny obraz to technologie, nad którymi pracują światowi producenci tych urządzeń. Łódzkie laboratorium testuje materiały organiczne, które są w wykorzystywane w takich wyświetlaczach. "To przejście od tradycyjnej technologii LED do technologii OLED" - mówi PAP dr Małgorzata Maciejczyk.

Reklama

Reklama

Jednym z najnowszych laboratoriów łódzkiego Technoparku jest Laboratorium Biosensorów i Elektroniki Organicznej, które testuje materiały organiczne wykorzystywane w wyświetlaczach m.in. telewizorów, laptopów czy smartfonów.

Prowadzi też badania w zakresie optymalizacji warunków wytwarzania urządzeń z substancji organicznych oraz ich kompozytów. Można tu zaprojektować i scharakteryzować właściwości organicznych diod elektroluminescencyjnych (OLED) stosowanych w wyświetlaczach graficznych, ogniw fotowoltaicznych oraz tranzystorów z efektem polowym.

Laboratorium z Łodzi testuje technologię zwijanych ekranów telewizorów i smartfonów

więcej
Wideo


Reklama

Reklama

  • enek(2016-08-22 11:45) Odpowiedz 00

    Wolę zwykłe. Doceniam postęp techniki ale mimo wszystko dopeiro co przestawiłem się z kineskopowego na płaski ale to dlatego ze się zepsuł i nie było wyjścia. Poszliśmy do media expert i wzięliśmy najtańszy. Jak już coś z płótna, to lepiej rzutnik.

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze