statystyki

Alior Bank: Całkowite koszty integracji z Bankiem BPH mogą spaść do 650 mln zł

11 sierpnia 2016, 08:47 | Aktualizacja: 11.08.2016, 11:36
Źródło:ISBnews

Alior Bank szacuje, że całkowite koszty integracji z Bankiem BPH mogą być znacznie niższe od wstępnie planowanych ok. 950 mln zł i wynieść 650 mln zł do 2018 roku dzięki doświadczeniu grupy nabytemu podczas innych akwizycji, podał bank w sprawozdaniu.

Reklama

Reklama
"Biorąc pod uwagę informacje dotyczące Banku BPH, uzyskane przez emitenta w toku badania due diligence, przy najbardziej konserwatywnych założeniach całkowite koszty integracji Podstawowej Działalności Banku BPH z emitentem mogą sięgnąć około 950 mln zł. Mając jednak na uwadze doświadczenie emitenta nabyte przy realizacji procesów integracyjnych emitenta z przejętymi podmiotami (w szczególności z Meritum Bank ICB S.A.), emitent nie wyklucza, że całkowite koszty integracji mogą ulec obniżeniu do około 650 mln zł" - czytamy w raporcie.

Ostateczna wartość całkowitych kosztów integracji będzie zależała od szczegółowego przebiegu procedury integracji, przede wszystkim w obszarach IT, operacji i HR, a także od szeregu innych czynników, które mogą wpłynąć na wysokość powyższych kosztów, podano także.

Koszty te zostaną poniesione do 2018 r., z czego większość w 2017 roku.

Alior podał, że łączna wartość kosztów poniesionych w związku z przejęciem wydzielonej działalności Banku BPH wyniosła w I półroczu 2016 r. około 11,5 mln zł.

Alior podtrzymał w raporcie, że oczekuje docelowych, rocznych synergii, na poziomie około 300 mln zł przed opodatkowaniem, bez uwzględnienia około 160 mln zł synergii wynikających z wdrożenia planu transformacji biznesowej Banku BPH. Zgodnie z przewidywaniami, docelowy poziom synergii zostanie osiągnięty w 2019 r.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze