statystyki

Alior chce zakończyć fuzję prawną z BPH w X lub XI br. , operacyjna w I kw. 2017

11 sierpnia 2016, 11:56 | Aktualizacja: 11.08.2016, 12:32
Źródło:ISBnews

Alior Bank chce zakończyć fuzję prawną z Bankiem BPH do końca października lub listopada tego roku - tak, by w IV kwartale 2016 r. w rachunku wyników były już widoczne wyniki Banku BPH. Celem jest zakończenie fuzji operacyjnej do końca marca 2017 r., poinformował prezes Wojciech Sobieraj.

Reklama

Reklama
"Transakcja z BPH idzie zgodnie z planem. Mamy teraz wezwanie, które jest do 16 sierpnia. GE odpowiedziało, praktycznie czyni to tę transakcję pewną i przygotowujemy się do fuzji operacyjnej. Im szybciej zrobimy fuzję operacyjna, tym szybciej będziemy mogli pokazać wyniki i przystąpić do kolejnych etapów rozwoju banku" - powiedział Sobieraj podczas konferencji prasowej.

"Mam nadzieję, że do końca listopada albo października tego roku uda nam się dokonać fuzji prawnej i w IV kwartale BPH pojawi się już w wynikach grupy. Z punktu widzenia informatycznego i operacyjnego chcemy być gotowi do końca marca przyszłego roku" - podkreślił prezes.

Alior Bank podał dziś w raporcie, że szacuje, iż całkowite koszty integracji z Bankiem BPH mogą być znacznie niższe od wstępnie planowanych ok. 950 mln zł i wynieść 650 mln zł do 2018 roku dzięki doświadczeniu grupy nabytemu podczas innych akwizycji.

Alior podał, że łączna wartość kosztów poniesionych w związku z przejęciem wydzielonej działalności Banku BPH wyniosła w I półroczu 2016 r. około 11,5 mln zł.

Alior podtrzymał w raporcie, że oczekuje docelowych, rocznych synergii, na poziomie około 300 mln zł przed opodatkowaniem, bez uwzględnienia około 160 mln zł synergii wynikających z wdrożenia planu transformacji biznesowej Banku BPH. Zgodnie z przewidywaniami, docelowy poziom synergii zostanie osiągnięty w 2019 r.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)

Reklama

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Polecamy

Wiadomości branżowe

Tylko na Forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Opinie

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze