"Transakcja z BPH idzie zgodnie z planem. Mamy teraz wezwanie, które jest do 16 sierpnia. GE odpowiedziało, praktycznie czyni to tę transakcję pewną i przygotowujemy się do fuzji operacyjnej. Im szybciej zrobimy fuzję operacyjna, tym szybciej będziemy mogli pokazać wyniki i przystąpić do kolejnych etapów rozwoju banku" - powiedział Sobieraj podczas konferencji prasowej.

"Mam nadzieję, że do końca listopada albo października tego roku uda nam się dokonać fuzji prawnej i w IV kwartale BPH pojawi się już w wynikach grupy. Z punktu widzenia informatycznego i operacyjnego chcemy być gotowi do końca marca przyszłego roku" - podkreślił prezes.

Alior Bank podał dziś w raporcie, że szacuje, iż całkowite koszty integracji z Bankiem BPH mogą być znacznie niższe od wstępnie planowanych ok. 950 mln zł i wynieść 650 mln zł do 2018 roku dzięki doświadczeniu grupy nabytemu podczas innych akwizycji.

Alior podał, że łączna wartość kosztów poniesionych w związku z przejęciem wydzielonej działalności Banku BPH wyniosła w I półroczu 2016 r. około 11,5 mln zł.

Alior podtrzymał w raporcie, że oczekuje docelowych, rocznych synergii, na poziomie około 300 mln zł przed opodatkowaniem, bez uwzględnienia około 160 mln zł synergii wynikających z wdrożenia planu transformacji biznesowej Banku BPH. Zgodnie z przewidywaniami, docelowy poziom synergii zostanie osiągnięty w 2019 r.

Alior Bank poinformował w kwietniu, że zawarł z grupą GE Capital umowę dotyczącą nabycia wydzielonej części Banku BPH. Cena za 87,23% udziałów GE w Podstawowej Działalności BPH wynosi 1,225 mld zł (z zastrzeżeniem korekt). Transakcja nie obejmuje zakupu portfela kredytów hipotecznych oraz BPH TFI.

Alior Bank rozpoczął działalność w listopadzie 2008 roku. Bank zadebiutował na warszawskiej giełdzie w grudniu 2012 r. Aktywa banku miały wartość 40 mld zł na koniec 2015 r.

(ISBnews)