"Grupa Kopex jest w krytycznym momencie i w rzeczywistości walczy o przetrwanie. Dokładamy wszelkich starań, by nasi wierzyciele zrozumieli naszą sytuację i zgodzili się na warunki pozwalające nam przetrwać. Na porozumienie liczy nie tylko zarząd, ale wszyscy pracownicy Kopeksu, którzy są doświadczonymi fachowcami i przez lata budowali silną markę Grupy" – powiedział Pietyszuk, cytowany w komunikacie.

"Sytuacja Grupy Kopex nie jest łatwa, ale firma reprezentuje sobą ogromny potencjał i budzi szczere zainteresowanie potencjalnych inwestorów. Niedawno głos w sprawie zmiany warunków umowy spółki z bankami zabrały środowiska pracownicze. Rada nadzorcza optymistycznie patrzy na pertraktacje z kredytodawcami i wierzy że wspólnie z nowymi partnerami będzie w stanie stworzyć jeszcze silniejszą markę" – dodał przewodniczący RN Krzysztof Jędrzejewski, większościowy akcjonariusz Kopeksu.

Rada nadzorcza Kopeksu powołała dziś Dariusza Pietyszuka na prezesa Kopeksu na pięcioletnią kadencję indywidualną. Od maja pełnił on obowiązki prezesa.

Porozumienie Kopeksu z bankami - PKO BP, Bankiem Pekao, HSBC, ING Bankiem Śląskim i BGŻ BNP Paribas - w sprawie restrukturyzacji zadłużenia jest jednym z warunków realizacji umowy inwestycyjnej zawartej pomiędzy spółką zależną od TDJ a Krzysztofem Jędrzejewskim, przewidującej przejęcie przed TDJ kontroli nad większościowym pakietem akcji Kopeksu.

Podstawową działalnością Grupy Kopex jest produkcja maszyn i urządzeń oraz działalność handlowo-usługowa dla firm przemysłu wydobywczego na całym świecie. W 2015 r. spółka miała 1 093,68 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)